“Reklama herce moc potěšila”: Neuvěřitelný honorář Rudolfa Hrušínského

Sedmdesátý léta 20.století byly asi nejlepší pro české detektivy, a všechno, co se jich týká. Kvůli tomu se staly moc populárními kriminální parodie, které i dodnes jsou velmi populární.

Takové filmy trháky všechny rekordy, a byly jedny z nejpopulárnějších v sedmdesátých. Takovou popularitu tomu žánru přinesl seriál Hříšní lidé města pražského.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Jeden z největších úspěchu v natáčení kriminálních komedii byl režisér Oldřich Lipský, který ukázal světu Čtyři vraždy stačí, drahoušku, která stala světově známou.

Jeho druhý film Adéla ještě nevečeřela opakoval ten úspěch. V kině Braník na ten film prodali 196 tisíc lístků. Herci, kteří zahráli roli detektivů se stali nejznámějšími ve světě.

Zdroj: filmserver.cz

Tehdy takové roli ztvárnili Michal Dočolomanský a Rudolf Hrušínský. Ten druhy se proslavil v 60.letech, kvůli roli majora Kalaše. Mezi 60.-70.lety známý herec měl zákaz natáčení, ale potom se proslavil díky roli komisaře Ledviny.

“Rudolf mohl zahrát role nejenom seriózního kriminalisty, ale i praktického komisaře v kriminální parodie. Byl to úžasný herec,” řekl režisér Lipský.

Zdroj: nasehvezdy.cz

Kvůli své popularitě, Hrušínský začal natáčet v reklamách. K sobě ho pozval Plzeňský pivovar. Herec se s takovou nabídkou souhlasil, ale řekl, aby mu za to poslali nějakou lahvičku piva.

Za pár dni k němu přijelo velké auto, které přivezli hercovi několik desítek bas plzeňského piva.

Zdroj: topzine.cz

Share