Pokud se zpřísní opatření, bude se to týkat i škol: Co se změní pro žáky

V pondělí se sejde kabinet a bude rozhodovat, jak dál. Možná se ministři rozhodnou znovu zpřísnit opatření a Česko se vrátí do 4. stupně protiepidemického systému. S největší pravděpodobností se ale opatření budou týkat i škol.

V pondělí se bude rozhodovat o osudu Česka v příštích týdnech. Možná se ministři rozhodnou zpřísnit opatření, protože se situace začala zhoršovat.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mluvčí ministerstva školství Aneta Lendová uvedla, že pokud bude rozhodnuto o zpřísnění opatření a přechodu do 4. stupně, budou se některá opatření týkat i škol.

Pokud k tomu dojde, musí se na změny připravit především studenti středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol.

Ministr školství Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

To znamená, že žáci těchto škol budou nuceni znovu studovat on-line kromě žáků posledních ročníků výuky.

Také přestanou chodit na univerzity studenti prvních ročníků studia. Studenti dalších ročníků vysokých škol budou také nuceni studovat doma.

Žáci / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Spolu s tím studenti, kteří by byli nuceni studovat doma a nechodit na vysoké školy by neměli možnost bydlet na ubytovnách nebo internátech.

Opatření se ale nebudou týkat dětí z mateřských škol a žáků základních škol. Pro ně to bude stejné jako teď.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pondělí během jednání vlády ministr školství Robert Plaga možná navrhne prodloužení vánočních prázdnin. Předpokládá se, že posledním studijním dnem letošního roku by mohl být pátek 18. prosince.

PSALI JSME: ALENA SCHILLEROVÁ UVEDLA, ŽE VLÁDA NESTIHNE ZMĚNIT DŮCHODOVÝ SYSTÉM DO PŘÍŠTÍCH VOLEB: JANA MALÁČOVÁ JE ALE PŘIPRAVENA UŽ V PÁTEK PŘEDSTAVIT NÁVRH REFORMY

PŘIPOMÍNÁME: BENÁTKY ZAPLAVILA VODA: ZÁBRANY PROTI POVODNÍM TENTOKRÁT POSTAVILY PŘÍLIŠ POZDĚ

Share