Poslední chvíle svého života strávil v nemocnici: Milovník zvířat Srstka by dnes oslavil své pětaosmdesáté narozeniny

Známý herec, moderátor a hlavně milovník zvířat Zdeněk Srstka zemřel před rokem, ve věku 83 let. Dnes by mohl oslavit své 85 narozeniny, ale místo toho své poslední dny života strávil v nemocnici.

Zdroj: krajskelisty.cz

Byl to muž s velkým srdcem, který zesnul 29.června 2019. Byl moc známý nejenom kvůli tomu, že měl úžasnou hereckou kariéru, ale i tím, že dlouhodobě pomáhal zvířatům.

Dlouhá létá pomáhal psům, kterých opustili jejich hospodáře, a snažil se pro všechny vyhledat novou rodinu. Byl moderátorem pořadu Chcete mě? Posledních 6 měsíců svého úžasného života.

Zdroj: idnes.cz

“Pořad ho držel při životě. Už natáčel jen pejsky, všechno ostatní jsme museli rušit. Měl to jednou za čtrnáct dni a ke konci se pak z natáčení dalších 14 dní dostával. Nakonec pochopil, že televize už je nad jeho síly, tak mě prosil, ať zařídím, že v pořadu skončí,” uvedla před rokem vdova Alena Srstková.

Herec dokonce i ve starším věku vypadal moc krásně, a byl vždy oblíbeným u jeho fanoušků. Srstka se nejvíc proslavil díky filmu Marečku, podejte mi pero!

Zdroj: cs.wikipedia.org

Svůj herecký život začal v roce 1964 ve filmu Limonádový Joe. Potom dlouhodobě dostával nabídky na natáčení ve známých filmech až do konce svého života.

Srstka se také natáčel v seriálech, a jeden z nejpopulárnějších byl Sanitka. Bohužel v únoru 2019 jeho život začal měnit kvůli zdravotním problémům. Dlouhodobě nevycházel z domu, a na konci svého života ležel v nemocnici.

Zdroj: muscle-fitness.sk

Share