Premiér Andrej Babiš napsal dopis předsedoví Senátu Vystrčilovi: ve videu na Facebooku potvrdil, že chce s ním jednat o daňových změnách

Předseda vlády Andrej Babiš plánuje schůzku s šéfem Senátu Milošem Vystrčilem. Chce s ním jednat o daňových změnách, které Sněmovna minulý týden odhlasovala.

Andrej Babiš chce, aby Senát komora některé body změnil a předlohu poslal poslancům zpět ke konečnému schválení.

Zdroj: youtube.com

Premiér ve videu na Facebooku potvrdil, že připravil pro předsedu Senátu dopis. Babiš chce, aby Senát odstranil růst slevy na poplatníka, která je v daňovém balíčku.

Vyšší základní daňovou slevu na poplatníka nabídli Piráti. Ta se zvedne z 24840 Kč na průměrnou výši hrubé mzdy za předminulý rok.

Zdroj: gettyimages.com

Návrh schválili Piráti, ODS, ČSSD, TOP 09 a SPD. Dle Pirátské strany se mělo jednat o alternativu na zrušení superhrubé mzdy se sazbami, které navrhoval Andrej Babiš.

Miloš Vystrčil na sociálních sítích prohlásil, že pokud je něco v daňovém balíčku potřeba změnit, tak čeká na ohlasy Babiše a Schillerové. Premiér toho využil a řekl, že vláda bude jednat se Senátem, hlavně s ODS a TOP 09.

Probírat tuto otázku se svými senátory bude i předseda ODS Petr Fiala. Tvrdí, že Sněmovně musejí předložit návrh, který dokáže získat většinu hlasů a kompenzuje obcím ztráty, které vzniknou kvůli návrhu premiéra.

Daňový balíček to bude mít v Senátu těžké. Už se k němu vyjádřili senátoři z klubu STANU a prohlásili, že kvůli tomuto rozhodnutí příští rok budeme mít rozpočtový schodek půl bilionu korun. Navíc jim vadí omezení příjmů v obcích a krajích.

Zdroj: youtube.com

Předseda ČSSD Jan Hamáček na sociálních sítích uvedl, že jeho strana je ochotná jednat se všemi senátory a předloží návrh zrušení superhrubé mzdy, který nebude mít negativní vliv na rozpočty.

Premiér Babiš prohlásil, že opozice neříká, pravdu, když tvrdí, že máme rozvrácené finance. Odmítá obvinění opozičních stran a ČSSD o tom, že jeho sazby jsou devastující pro rozpočty.

Zdroj: youtube.com

Babiš tvrdí, že návrh Pirátské strany prohloubí schodek o dalších 35 miliard korun. Zrušení superhrubé mzdy však považuje za správný krok, který zaměstnancům a firmám pomůže.

PSALI JSME: V ČESKÉ REPUBLICE V NEDĚLÍ PŘIBYLO 1 509 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

PŘIPOMÍNÁME: „PIRÁTSKÁ STRANA JE CHYTŘEJŠÍ NEŽ MY“: PAVEL NOVOTNÝ ZKRITIZOVAL ODS A PROHLÁSIL, ŽE STRANA ZAOSTÁVÁ ZA PIRÁTY

Share