„Tak ať to pošle na charitu“: jak premiér Babiš reagoval na kritiku některých seniorů, kteří nechtějí jednorázový bonus 5000

Premiér Andrej Babiš reagoval na prohlášení některých seniorů, kteří nechtějí od vlády dostat jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun. Předseda vlády oznámil, že tyto peníze mohou věnovat na charitu nebo boj proti rakovině.

Tzv. „rouškovné“ pro penzisty vláda schválila těsně před krajskými volbami. Někteří důchodce tyto peníze ale nechtějí, protože se bojí dalšího zadlužování státu.

Zdroj: Youtube

Předseda vlády je proto vyzval, aby příspěvek předali na dobročinné účely.

„Pokud ta paní důchodkyně nechce tych pět tisíc, tak ať to pošle na charitu,“ řekl Babiš ve vysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Reagoval tak na ženu, která má obavy, že se stát ještě více zadlužuje a budou to splácet její potomci.

Poté se Andrej Babiš pustil do opoziční ODS a prohlásil, že důchodce nenáviděla a nikdy jim penze nezvyšovala. Pro tuto vládu dle premiéra důchodci jsou prioritou.

Zdroj: ihned.cz

Předseda vlády dodal, že chce zabezpečit seniorům lepší život, protože české důchody jsou jedné z nejnižších v EU.

Bývalý ministr ekonomiky Miroslav Kalousek však považuje finanční dárek za „uplácení“ důchodců. Navíc Kalousek dodal, že vláda nic nedělá, aby ochránila rizikové skupiny občanů v době zvyšování počtu nakažených.

Zdroj: rozhlas.cz

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 řekl, že by bylo lepší za tyto peníze pořídit pro seniory roušky a rozdat je zdarma. „Jenže vy chcete voliče uplácet,“ prohlásil na Twitteru Kalousek.

Národní rozpočtová rada uvedla, že jednorázový příspěvek pro seniory a snížení daně z příjmu fyzických osob může mít negativní dopady na veřejné finance.

Zdroj: ihned.cz

„Rouškovné“ bude stát přibližně 14,5 miliardy korun a opozice se zmiňuje, že je to uplácení voličů.

Ekonomové také nevidí ekonomické důvody pro vyplácení příspěvku, jelikož během krize důchodci nepřišlo o příjmy.

Zdroj: echo24.cz

Share