Prymula zkritizoval nový protiepidemický systém Blatného: je přesvědčen, že rychlé rozvolňování opatření může naškodit a nabízí zavést osobní lockdown

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula je přesvědčen, že rychlé rozvolňování opatření může naškodit a nabízí zavést osobní lockdown. To by znamenalo snížení počtu kontaktů u lidí.

Protiepidemický systém (PES) se také nelíbí prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi.

Zdroj: Youtube

Roman Prymula se v pořadu Partie televize Prima opřel do nové tabulky s rozvolňováním, kterou v pátek představilo ministerstvo zdravotnictví. Podle epidemiologa se epidemie zastavuje velmi pomalu a méně než tisíc případů denně budeme mít někde v polovině prosince.

„Po tabulce tady bylo velké volání,“ řekl exministr s tím, že se jednalo spíše o politický krok. Veřejnost dle odborníka chce přesně vědět, co se bude dít dál.

Zdroj: Youtube

Prymula tvrdí, že je potřeba přibrzdit s otevřením škol a počkat ještě sedm dní. Doplnil by to také testováním dětí a pedagogů. Bývalý ministr předpokládá, že rychlé uvolňování způsobí šíření nákazy a vrátíme se zpět.

Roman Prymula rovněž navrhuje zavedení tzv. osobního lockdownu, kdy by lidé chodili pouze do zaměstnání a zpět domů.

Zdroj: Youtube

Nástupce Prymuly Jan Blatný si zatím neumí představit plošné testování a menších žáků. U učitelů by to podle něho smysl mělo.

Obavy před rychlým rozvolňováním má i prezident ČLK Milan Kubek. Předpokládá, že před Vánocemi budou otevřena obchodní centra a po Silvestru se epidemie znovu vrátí.

Zdroj: Youtube

Kubek varuje i před snižováním počtu testů.

PSALI JSME: „ABY VÁNOCE BYLY CO NEJBEZPEČNĚJŠÍ“: RAKUŠANÉ PLÁNUJÍ PLOŠNÉ TESTY NA KORONAVIRUS

PŘIPOMÍNÁME: “MÁM POCIT, JAKO BY TADY TÁTA POŘAD BYL”: VELKÉ DOJETÍ DOMINIKY GOTTOVÉ

Share