Zpěvák Hůlka odpověděl kritikům: ti ho vyzvali, aby s oceněním vrátil i peníze, které za něj dostal

Zpěvák Daniel Hůla se rozhodl vrátit prezidentovi Miloši Zemanovi státní vyznamenání, které od něj získal před několika lety. Část fanoušků jeho krok podpořila, ale ta další mu sdělila, aby vrátil nejen samotné vyznamenání.

Zdroj: blesk.cz

Hůlka se tomu rozhodl po projevu Zemana. Nelíbí se mu, jak je země aktuálně vedena. Zpěvákovi vadilo vyjádření o podnikatelích a umělcích, kteří prý mohou podávat dobré výkony, když nemají práci a jsou hladoví.

Umělce to hluboce zasáhlo a státní vyznamenání 11. listopadu poslal na Hrad poštou.

Zdroj: festivaly.eu

Daniel Hůlka uvedl, že vyznamenání nemohl předat osobně, protože si to prezidentská kancelář nepřála. Zpěvák prozradil, že kancléř Vratislav Mynář mu řekl, aby ocenění poslal poštou, protože ho nikdo nebude přebírat osobně.

Pod příspěvkem Hůlky fanoušci zanechali různé komentáře. Někdo mu k činu gratuloval a říkal, že aspoň tímto gestem ukáže, jaká je aktuální situace v naše zemi.

Další naopak umělce kritizovali. „Za mě je to teda nerozvážnost, ale na druhou stranu, zase až takové zásluhy neměl, aby dostal takové ocenění,“ napsal jeden z komentujících s tím, že podobné ocenění Hůlka již nedostane.

Někdo ale také předpokládá, že zpěvák musel dostat k vyznamenání i finanční odměnu. Podle nich by měl vrátit také peníze, které získal.

Zdroj: Youtube

Hůlka ale razantně odpověděl, že se ke státnímu vyznamenání žádná finanční odměna nevyplácí.

PSALI JSME: „MY VÍME, ŽE SVĚT UŽ NEBUDE V POŘÁDKU A TAKOVÝ JAKO DŘÍV“: BÁRA BASIKOVÁ VYJÁDŘILA SVŮJ NÁZOR NA SOUČASNOU SITUACI, CO SE DĚJE KVŮLI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: “NA TÉTO FOTCE JSOU ČTYŘI LIDÉ”: EMMA SMETANA PŘEKVAPILA SVÉ FANOUŠKY

Share