Psa zavřeli do klece a hodili na ulici: pejsek se bál i hnout

Zvláštní příběh se stal nedávno s jedním roztomilým psem z Oakland Park (Florida).

Její majitelé zřejmě procházeli staveništěm bez přilby, porušili bezpečnostní pravidla, v důsledku čeho byli vážně zraněné. Nebo to byly následky těžké meningitidě, nebo porodní trauma… Tak či onak, z nějakého důvodu nejsou schopni rozeznat psa od papouška a rozhodli tajně sdělit svého domácího mazlíčka na trvalý pobyt do útulku, a místo klece pro psy dali ho staré klece pro ptáky.

Zdrok: mimimetr.me

Pracovníci zoologické společnosti Animal Aid byli velmi překvapeni, když ráno objevili smutnou fenu plemena pitbula, která čekala na otevření útulku. Chudák ani nezvedla hlavu, když se k ní dobrovolníci přiblížili…

Veterináři psa prohlédli a našli u něj zanedbaný případ demodekózy, extrémního vyčerpání a mnoho drobných problémů, jako jsou zarostlé drápy. Zdálo se, že se opakovaně stává matkou — což znamená, že je typická situace „vyčerpaného“ materiálu pro chov.

Zdroj: mimimetr.me

Jeden z pracovníků útulku napsal na sociální síti příspěvek o psovi, a brzy se tato smutná fotka zasáhla přímo do srdce ženu jménem Regina, která je zakladatelkou jedné společnosti pro péči o zvořata Saving Sage Animal Rescue Foundation. Ona vzala zvíře do péče a pojmenovala holčičku roztomilou přezdívkou Ptáček.

„Byla tak smutná —“ říká žena. Vůbec nechápu, jak bylo možné strčit velké zvíře do ptačí klece. Možná ji tam nějakou dobu drželi. Jen naprosto šílený člověk to dokázal!“. Lékaři na novém místě zjistili další dva problémy – alergii na roztoče a stafylokoky. Chudák Ptáček, všechny ty nemoci ji trápily celé měsíce! Ale ona nebyla ještě stará – její věk sotva překročil 3 roky.

Zdroj: mimimetr.me

„Asi bývalý majitel nebyl schopen zvládnout tolik nemocí, a tak se raději domácího mazlíčka zbavil,“ myslí si Regina. – Možná neměl peníze, navíc tělo u Ptáčka silně a prudce smrdělo, ale pro nás to nic neznamená. Léčíme ji a milujeme takovou, jaká je!“

Zdroj: mimimetr.me

A pejsek ženě také odpovídá vzájemností. Vždycky je ráda za lidskou pozornost!

Nedávno se Ptáček přestěhovala k dobrovolníci Amandě, kde spolu s dalšími třemi útulkovými psy získává zdraví a učí se být radostný a aktivní. Teď, jako skutečný pták, létá po velkém pozemku a valí se v trávě!

Zdroj: mimimetr.me

„Má ocelové čelisti,“ vypráví dobrovolnice. – Okamžitě ničí všechny hračky, které se dostanou do zorného pole! Ale současně je tento pes opravdovým mazlíčkem, vždy leží u mých nohou nebo sleduje ostatní členy rodiny. Bude to krásný mazlíček pro každého, kdo oceňuje oddanost a dobrotu!“

Zdroj: mimimetr.me

Přejeme Ptačkovi, aby ona konečně našla ty nejmilejší ruce a už nikdy nepoznal smutek!

Zdroj: mimimetr.me

Share