Pes Augustus teď je nejstarším retrívrem na světě

Zlatý retrívr Augustus nedávno oslavil své 20. narozeniny, a je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší 19 pes v řádě. Navzdory svému úctyhodnému věku nemá pes prakticky žádné zdravotní problémy. U něj bylo pouze zjištěno selhání ledvin v mírné formě.

Zdroj: mimimetr.me

Jubilant má těžkou životní cestu. Ve čtrnácti letech skončil v útulku. Majitel měl finanční problémy a musel prodat svůj domov a sám se přestěhovat do domova důchodců. Bohužel do této instituce se zvířaty nechodí. Augusta dali do útulku. Tito starší psi mají malou šanci na „adopci“, ale náš hrdina měl štěstí.

Zdroj: mimimetr.me

Manželé Hetterscheidtovi se rozhodli vzali si ho. Manžel a manželka pochopili, že pes za pár let opustí tento svět. Zvláště zlatí retrívři žijí maximálně do 12 let, protože obvykle onemocní onkologií.

Zdroj: mimimetr.me

Nakonec se pes dokázal dožít šesti let a i dnes se cítí skvěle. V nové rodině kromě něj žijí ještě tři zlatí retrívři, s nimiž náš hrdina snadno našel společnou řeč. Augustus si rád hraje s kamarády, chodí s nimi po trávníku a hraje si s nimi.

Zdroj: mimimetr.me

Majitele jsou přesvědčeni, že zvíře má štěstí na genetiku. V rodině se chlupatí mazlíčci živí běžným jídlem, bez jakýchkoli lahůdek.

Přejeme, aby Augustus překonal rekord jack russell teriéra jménem Maggie, který dokázala žít až 30 let!

Share