Řidič z Brna odmítl vyjet s vozem se sloganem SPD : co mu vadilo

Řidič dopravního podniku Brna Josef Prokeš odmítl řídit vozidlo, kde byla umístěna předvolební reklama hnutí SPD se sloganem „Zdravé školství bez inkluze“.

Zdroj:facebook.com

Na reklamě vedle sloganu je fotografie předsedy hnutí Tomio Okamury a kandidáta do Senátu Tomáše Andrle.

Příčinou takového řešení řídíc uvedl „z rodinných důvodů“, má totiž děti, které se musí vzdělávat inkluzivně.

Jak reagoval sám řidič, inkluze jím velice pomohla. Josef Prokeš se prostřednictvím sociálních sítí obrátil na vedení dopravního podniku města Brno a osobně na primátorku Markétu Vaňkovou, když uviděl ráno reklamu hnutí SPD, kterou si považuje za útok proti své vlastní rodině.

Konkrétně na jeho dceru, která se momentálně připravuje na již čtvrtý rok inkluzivní výuky na obyčejné škole jako vysokofunkční autista.

Reklamu proti inkluzivnímu vzdělávání porovnal tak se sloganem ‚Za zdravou společnost bez Židů,‘ a uvedl, že na rozdíl od podniku není mu jedno na koho utočí reklama na vozech.

Řídit takový vůz si považuje za spolupodílení a uražení děti, které se vzdělávají v inkluzi, včetně své dcery.

Zdroj:wikipedia.com

Představitelé podniku podle slov Josefa mu zavolali a sdíleli, že reklama je v souladu se zákonem a zadavatel je samo město, proto pro odstraňování nevidí žádný důvod.

V případě, že odmítne jet s takovým autobusem, bude mít neomluvenou absenci.

Zdroj:praguebusinessjournal.com

„Zvažuji výpověď. Připadal bych si jako člověk mlčky souhlasící se segregací svých dětí,
Primátorka uvedla, že není to součástí kampaně města, ale konkrétně hnutí SPD a že Prokeš jezdit takovým autobusem nemusí.

Zdroj:newsbeezer.com

Kandidát od SPD Tomáš Andrle v reakci na situaci, jen potvrdil svůj názor, že inkluze pro české školství je škodlivá a je přípraven s řidičem jít na kávu a popovídat si o tom.

Share