V Česku zaznamenán další rekordní přírůstek nakažených od začátku epidemie: v úterý přibylo 503 nových případů nakažení koronavirem

V úterý byl zaznamenán rekordní přírůstek nakažených od začátku epidemie. Za jeden den přibylo 503 nových případů. Aktuálně nemocných v Česku je 6 576 lidí.

Denní přírůstky neustále stoupají ve srovnání s minulým týdnem, kdy v úterý bylo registrováno 394 nové případy.

Zdroj: ihned.cz

Předchozí rekord byl zaznamenán 21. srpna, kdy české laboratoře odhalily 502 nakažených pacientů.

Epidemie polevovala během května a června, ale na začátku července čísla začala prudce růst. Ministerstvo zdravotnictví tvrdilo, že důvodem je rozsáhlé testování na Karvinsku.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Stoupal také počet aktuálně nemocných. Data však následně byla zredukovaná a po opravě chyb toto číslo kleslo.

Za krátkou dobu po vysokých denních nárůstech se stejně dostalo na rekordní hodnoty. Na jaře toto číslo činilo 4 623 nemocných, nyní přesáhlo 6 500.

Zdroj: centrum.cz

Od začátku epidemie se v České republice nakazilo již 25 117 lidi. 166 pacientů potřebuje aktuálně hospitalizaci. 425 lidí nemoci podlehlo.

Zdroj: tn.nova.cz

V laboratořích bylo provedeno více než 910 000 testů. Za poslední týden nejhorší situace je na Hodonínsku, kde přibylo 61 případů na 100 000 obyvatel. Následuje Praha (46) a Mělník (43).

Zdroj: tn.nova.cz

Nejvíce nakažených je ve věku mezi 45 až 54 lety. Většina lidí se nakazila v ČR, i když na začátku epidemie to bylo naopak. Tehdy velká část případů pocházela z Rakouska a Itálie.

Zdroj: tn.nova.cz

Share