Pět věcí, které byste nikdy neměli dělat po jídle

Chcete-li udržet tělo silné a zdravé, musíte dodržovat jednoduchá pravidla, která zabrání nepříjemným následkům. V první řadě se musíte naučit správně konzumovat jídlo. Existují určité pravidla, které každý potřebuje vědět.

Zdroj: poshepky.com

Mnoho lidí po jídle rádi si lehnou, dívají se na filmy a všichni mohou pít čaj. Málokdo ale ví, že jde o zlozvyk, který kazí zdraví. Takže dnes máme seznam 5 věcí, které byste nikdy neměli dělat po jídle:

1. Kouřit

Kouření velmi poškozuje naše tělo, zvláště pokud používáte tento hrozný zvyk bezprostředně po jídle. Nezáleží je to po snídani nebo večeři, několik hodin poté ještě nemůžete kouřit. Nikotin obsažený v cigaretách snižuje množství kyslíku v těle, které je nezbytné pro normální trávení.

Pokud kouříte bezprostředně po jídle, můžete zvýšit množství absorpce karcinogenů tělem. Pokud kouříte bezprostředně po jídle, poškození takové cigarety se rovná kouření najednou 10 cigaret.

Zdroj: pinterest.com

2. Ovoce

Ovoce které sníte hned po hlavních jídle může narušit trávení a způsobit pálení žáhy a žaludeční nevolnost.

Tělo potřebuje více času, aby absorbovalo cukr, který se nachází v ovoci. Chcete-li získat co nejvíce z ovoce, musíte je jíst na prázdný žaludek.

Zdroj: pinterest.com

3. Spát

V žádném případě nemůžete jít spát hned po jídle. Pocit nepohodlí může způsobit nadýmání a problémy se spánkem. Váš trávicí systém je nucen pracovat přes noc.

Jedna z univerzit provedla studii, která prokázala, že lidé, kteří po jídle nespali, měli mnohem menší riziko mrtvice. Proto se doporučuje nejíst nejméně za 2-3 hodiny před spaním.

Zdroj: pinterest.com

4. Sprcha

Pro dobré trávení, naše tělo zvyšuje dodávky krve do žaludku. Sprcha zasahuje do tohoto procesu, protože zvyšuje průtok krve v nohou a rukou, čímž se snižuje průtok krve v žaludku. To vše může interferovat s trávením a vést k bolesti břicha.

Zdroj: pinterest.com

5. Pít čaj

Nedávné studie prokázaly, že hodinu po jídle o 87% snižuje absorpci železa. A nedostatek železa může způsobit anémii, což způsobuje bledost kůže, špatnou chuť k jídlu, studené ruce a nohy, závratě, slabost a stálou únavu.

Zdroj: pinterest.com

A vy děláte tyhle věci po jídle?

Share