Jak udržet česnek čerstvý po celý rok: Skvělý tip pro domácnost

Česnek — úžasný v jeho složení, produkt, který obsahuje bílkoviny, sacharidy a více než 400 biologicky aktivních prvků, mezi něž patří vitamíny, minerály a organické kyseliny, které poskytují plnohodnotný a dobře koordinované práci celého organismu.

Zdroj: poshepky.com

Česnek se používá k léčbě mnoha onemocnění, protože má baktericidní, protizánětlivé a antiseptické účinky.

Jak „zachránit“ česnek

Uchovávejte česnek není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud znáte určité tajemství, česnek může být v pořádku až do příští sezóny, a pokud ne, začne hnít. Zelenina ztrácí vitamíny a obecně se stává nepoužitelnou.

Obvykle se to stává, když je česnek uložen na místě, kde je příliš mnoho vlhkosti.

Zdroj: poshepky.com

Jeden ze způsobu skladování

Když ještě nebyly ledničky, česnek se obvykle pletl do copánku. Pak ten copánek byl zavěšený na chladném a tmavém místě.

Na takovém místě může být česnek skladován po dlouhou dobu, ale ne každý má možnost používat tmavé a studené prostory.

Zdroj: poshepky.com

Spálit kořeny

Obvykle má česnek kořeny. Nejsou vždy výrazné, ale to závisí na tom, zda česnek klíčí nebo ne. Chcete-li udržet čerstvý česnek po dlouhou dobu, musíte spálit kořeny. Udělejte to pomocí zápalek, zapalovače nebo hořáku.

Zdroj: poshepky.com

Zakopat do soli

Vezměte třílitrovou nádobu a umístěte ji střídavě ve vrstvách hlavy česneku a soli. Sůl by měla hustě pokrývat česnek.

V takovém stavu nemohou se zkazit. Česnek můžete také umístit do pilin, popela, mouky místo soli. Ale je třeba dodržovat jednu podmínku: horní vrstva vybrané vámi látky by měla být tlustá 2 cm.

Zdroj: poshepky.com

Roztavený parafín

Ještě dříve se ve velkých skladech používal parafín ke skladování zeleniny. Jednoduše si vezměte čerstvě sklizený česnek a vložte ho do roztaveného parafínu, pak nechte parafínu ztuhnout. Takže se do zeleniny nedostala vlhkost a nezkazí se.

Zdroj: poshepky.com

 

Share