Soud mezi Andrejem Babišem a Miroslavem Kalouskem pokračuje: Kalousek chce od premiéra písemnou omluvu, disciplinární trest mu totiž nestačí

Miroslav Kalousek chce uslyšet rozhodnutí soudu o jeho žalobě na předsedu vlády Andreje Babiše. Okresní soud pro Prahu-západ se případem začal znovu zabývat. Jde o vyjádření premiéra, které řekl před hlasováním o důvěře vládě.

V roce 2018 se konalo hlasování o důvěře vládě ANO a ČSSD. Premiér Andrej Babiš se tehdy vyjádřil na adresu bývalého ministra financí a poslance TOP 09 Miroslava Kalouska.

Foto: JAKUB STADLER

Premiér prý řekl, že Miroslav Kalousek „rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi cez padáky.“

Jednání soudu se konalo v pátek, ale nikdo z těchto dvou politiků nepřišel. K soudu přišli jen jejich právníci.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Advokát premiéra řekl, že celá situace musí být vyřešena prostřednictvím disciplinárního řízení. Podle něj je tato žaloba bývalého ministra financí nadbytečná.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Miroslav Kalousek však chce od premiéra písemnou omluvu. Chce, aby pro něj nebyl jen disciplinární trest, protože premiér tato slova pronesl veřejně, a ne během uzavřené debaty.

Premiérův advokát přesto přiznal, že během emotivní diskuse může člověk říct něco negativního.

Foto: Hans Štembera

Advokát dodal, že podle jeho názoru by se všichni politici měli chovat slušně, to je samozřejmost. Také politici by měli mluvit především o diskutovaném tématu.

Share