Mladý pár žije na ostrově bez wifi, teplé vody a elektřiny: Ale líbí se jim to

V březnu se Annie Birney a Eoyn Boyle, mladý pár z Dublinu, připravili na dobrodružství svého života. Vyhráli soutěž a byli vybráni pro práci na Great Blasket, vzdáleném a neobydleném ostrově, který se nachází tři míle (4,8 km) od jihozápadního pobřeží Irska.

Pár opustil práci a byt a připravil se na stěhování.

Zdroj: nastroy.net

Na konci března zavedlo Irsko řadu omezení, která mají zabránit šíření koronaviru. Veškeré cestování bylo zakázáno a lidé nesměli cestovat více než 1,6 km od svého domova.

Birney a Boyle zůstali v Dublinu, nejistí, zda a kdy se mohou dostat na ostrov Great Blasket. Pro pár to byl šok, nevěděli, kde budou žít a pracovat.

Přesto se jim podařilo přesunout se na ostrov: na konci června tam však zahraniční turisté nesměli a kavárna nefungovala.

Zdroj: nastroy.net

Všechno to začalo v lednu, když turistická organizace, provozovaná místním párem, vydala inzerát, ve kterém poptávala dva lidi, kteří by po dobu šesti měsíců vedli ubytování a kavárnu na irském ostrůvku Great Blasket Island.

Ostrov otevřený všem větrům je nejzápadnějším bodem Irska a je často nazýván poslední zastávkou před Amerikou. Ostrov byl neobydlený od roku 1953, kdy byli kvůli extrémním a nebezpečným podmínkám evakuováni poslední obyvatelé.

Zdroj: irishtimes.com

V inzerátě bylo vysvětleno, že sezóna potrvá od dubna do října a práce bude na plný úvazek. Stravování a ubytování bude zajištěno, ale žadatelé byli varováni, že na ostrově není elektřina, teplá voda ani wifi.

O několik dní později se příspěvek stal virálním. Během devíti dnů musela turistická organizace nábor zastavit, protože se jí přihlásilo víc jak 23 tisíc zájemců.

Zdroj: nastroy.net

Birney a Boyle už dlouho přemýšleli o přestěhování na venkov. Dublin byl drahé město a ztratil část svého lesku. Chtěli být blíž přírodě.

Birney a Boyle poslali ručně psaný dopis a fotografii. Brzy následoval hovor přes Skype. Po krátkém rozhovoru byli najati.

Zdroj: nastroy.net

Pár se mohl přestěhovat na ostrov kvůli epidemii koronaviru koncem června.

I nyní si stále zvykají na rytmus ostrovního života. Museli si zvykat na velmi silný vítr.

Jsou zodpovědní za údržbu tří chat na ostrově. K dispozici je zde také kavárna, ale letos zůstala zavřená kvůli COVID-19.

Zdroj: nastroy.net

Ačkoli v této sezóně na ostrově nejsou žádní zahraniční turisté, existuje spousta irských rekreantů, z nichž mnozí navštěvují poprvé. Chaty jsou po zbytek sezóny plně obsazené.

Zdroj: nastroy.net

Nedostatek elektřiny znamená, že musí během dne dělat domácí práce, aby neumývali nádobí ve tmě.

Zdroj: irishtimes.com

Pár říká, že život na ostrově je naučil žít v přítomném okamžiku a cenit maličkosti, a toto dobrodružství pomohlo posílit jejich vztah.

Pár zůstane na ostrově až do konce září.

Share