Soud rozhodl: Předseda KSČM Filip se má omluvit spolku Milion chvilek

Předseda komunistů Vojtěch Filip se má omluvit spolku Milion chvilek za své výroky na zasedání ústředního výboru KSČM na konci loňského roku.

Zdroj:milionchvilek.sinch.cz

Na zasedání Filip spojil spolek s kybernetickém útokem na nemocnici v Benešově.

„Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází,“ uvedl tehdy předseda KSČM.

Zdroj:ihned.cz

O tom, že se politik má spolku omluvit rozhodl pražský městský soud. Milion chvilek žádalo i tom, aby se omluvila i celá komunistická strana.

Vojtěch Filip mimo jiné na stejném zasedání obvinil spolek i v organizaci demonstraci na Letné, kdy členy spolku označil za „ti, kteří usilují o český Majdan, o státní převrat“.

Advokát spolku Aleš Rozehnal v soudu uvedl, že takovými výroky měl politik za cíl u obyvatelstva vyvolat vůči spolku negativní postoj.

Zdroj:alchetron.com

Právnička komunistů a jejích předsedy Barbora Vlachová reagovala na to tím, že ani spolek, ani jejích předseda žádnou dobrou pověst nemá.

Jako příklad uvedla případ, kdy se předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář roztrhal výtisk Ústavy.

Zdroj:wikipedia.com

Vlachová popsala, že komunisté žalobu ze strany spolku vnímají jako pokus o svou popularizaci v media a sám žalobce by takovou omluvu použil pro svou politickou propagandu.

Zdroj:ahaonline.cz

Také právnička podtrhla, že Filip nezmiňoval na zasedání ani jméno spolku.

Share