Kdo je na fotografii: Z tohoto kluka vyrostl nejpopulárnější španělský herec, pod jehož jménem můžete koupit i oblíbené parfémy

Antonio Banderas se po nesmělých začátcích stává hollywoodskou hvězdou, která se v současnosti věnuje nejen herectví, ale dokonce i režírování.

Zdroj: bestfacts.com.ua

Populární španělský herec se narodil 10. srpna 1960.

Zdroj: vglcinema.com

Rodným jménem Antonia je José Antonio Domínguez Banderas.

Jeho otec byl důstojníkem španělské civilní stráže. Antonio vzal za své umělecké jméno rodné příjmení své matky Bandera a na konec přidal písmeno „s“.

Zdroj: vglcinema.com

Banderas debutoval na velké obrazovce v roce 1982 ve filmu „Labyrint vášní“ režiséra Pedra Almodovara.

Zdroj: vglcinema.com

Antonio Banderas se stal prvním zahraničním hercem, který ve Spojených státech hrál v celovečerním filmu bez angličtiny, veškeré dialogy měl naučené pouze foneticky.

Zdroj: vglcinema.com

Banderas je velkým fanouškem sportu.

Jako dítě se chtěl stát profesionálním fotbalistou (jako skoro každý jiný chlapec ve Španělsku) a zranění nohy ukončilo tento sen.

Zdroj: bestfacts.com.ua

Dnes je avšak fotbal jedním z hlavních koníčků herce. Je fanouškem fotbalového klubu svého rodného města „Malaga“.

Nedávno se Banderas začal zajímat také o motoristické závody.

Zdroj: vglcinema.com

Antonio Banderas se stal prvním španělským hercem nominovaným na Zlatý glóbus. Celkově byl na toto ocenění nominován 5krát.

Zdroj: vglcinema.com

Antonio investoval část svých filmových příjmů do výroby potravin v rodné Andalusii. V roce 2009 koupil 50% vinařství ve španělské obci Villalba de Duero.

Zdroj: vglcinema.com

Fanoušci herce si všimli, že v roce 2009 nebyl s jeho účastí propuštěn žádný film. Zlom v herecké kariéře byl způsoben vážnou nemocí jeho otce.

Zdroj: bestfacts.com.ua

Herec vzal otce do svého luxusního domu v Los Monteros, aby se o něj osobně postaral. Během tohoto období Banderas odmítl jakékoli nabídky natáčení a zůstal se svým otcem až do smrti na začátku roku 2008.

Zdroj: vglcinema.com

V květnu 2000 získal Banderas čestný doktorát na Dickinson College v americké Pensylvánii. Na jaře roku 2010 se mu podařilo získat titul čestného doktora na Univerzitě v Malaze.

Zdroj: vglcinema.com

Banderas je v módním průmyslu dobře známý. Vyrábí parfémy pod vlastní značkou a vytvořil originální kolekci slunečních brýlí.

Zdroj: vglcinema.com

Herec nezapomíná na své rodné město Malaga a často přijíždí trávit dovolenou s mnoha příbuznými.

Poskytuje také stipendií studentům z Malagy ve Spojených státech a Kanadě a aktivně financuje andaluský program Pomoc pacientům při zvládání rakoviny.

Zdroj: vglcinema.com

„Jsem z Andalusie. A v Andalusii máme život velmi rádi. A vždy se snažím vzít ze života tolik, kolik potřebuji, nic víc. Ale ne méně.“

Zdroj: vglcinema.com

Share