Spisovatelka z Dubaje se stala první Češkou, která byla očkována čínskou vakcínou proti koronaviru: co o tom prozradila

Česká spisovatelka a učitelka ze Spojených arabských emirátů Blanka Solařová Calibaba se zřejmě stala první Češkou, která byla očkována čínskou vakcínou proti koronaviru. Do Česka přiletěla představit svou knihu s názvem Miss Blanka, 3.A. Informovál o tom portál Super.cz.

„Nevěším se hlavou dolů jako netopýr ani mi nesešikměly oči,“ řekla Blanka Solařová Calibaba pro Super.cz.

Blanka Solařová Calibaba / Zdroj: Super.cz Video

Spisovatelka a učitelka prozradila, že jí ve škole, kde pracuje, nabídli očkování vakcínou Sinopharm. Neváhala a okamžitě souhlasila.

Byly tam dvě dávky vakcíny a teď necítí žádné vedlejší účinky. Předpokládá, že nyní by měla mít imunitu.

Blanka Solařová Calibaba uvedla, že Spojené arabské emiráty měly s Čínou smlouvu, podle níž by se čínská vakcína mohla testovat v jejich zemi.

Blanka Solařová Calibaba / Zdroj: youtube.com

Testování vakcíny začalo už v září. Jedním z důvodů bylo, že tam žije mnoho různých národností a to je důležité pro vyhodnocení výsledků testování.

Prozradila také, že Dubajský šejk Mohamed byl jedním z prvních, kdo byl očkován. Panovník chtěl být příkladem všem ostatním.

Podle ní vše vypadalo jako očkování proti chřipce, vše bylo v pořádku. Vzpomněla si ale i na lockdown v Dubaji, vše bylo velmi striktní, bylo zakázáno chodit kamkoliv a všichni dodržovali pravidla.

Blanka Solařová Calibaba / Zdroj: Super.cz Video

Ale to už je minulost, teď je ve Spojených arabských emirátech vše téměř v pořádku. Například už učí děti ve škole, zatím se jedna třída učí střídavě, tedy část dětí je ve třídě, druhá část je doma u počítačů.

„Jinak už je všechno otevřené i díky tomu, že tam zavedli opravdu drsné příkazy, které se musely dodržovat pod hodně vysokými pokutami,“ dodala Blanka Solařová Calibaba.

Pravidla byla velmi přísná, ale nikdo je nechtěl porušit. Proto byl účinek po opatřeních, pak začalo plošné očkování.

Blanka Solařová Calibaba / Zdroj: Super.cz Video

Na začátku epidemie to bylo podobné jako v jiných zemích, například v Česku. Pro ni bylo zpočátku trochu neobvyklé, že učila online, ale přizpůsobila se.

Svou knihu Miss Blanka, 3.A. napsala na základě svých zkušeností ve školství ve Spojených arabských emirátech, zejména v době pandemie.

PSALI JSME: «ASI BY NÁM TO VŠICHNI PŘÁLI»:ZUZANA BUBÍLKOVÁ PROZRADILA JAK SE JIM VYVÍJÍ VZTAH S JIŘÍM KRAMPOLEM

PŘIPOMÍNÁME: PLATY POLITIKŮ SE V PŘÍŠTÍM ROCE PRÝ NEZMĚNÍ: KOLIK BUDOU DOSTÁVAT ÚSTAVNÍ ČINITELÉ

Share