Pes se schoulil v rohu a celý se třásl, když ho těhotná majitelka opustila v útulku pro zvířata

Když se v domě objeví pes, předpokládá se, že bude žít s rodinou celý život. A není cesty zpět, nemůžete to změnit.

Zdroj: usa.one

Jedna rodina se ale zjevně rozhodla jinak. Rozhodli se, že již nebudou potřebovat svého 3letého německého ovčáka jménem Rocco, protože se rodině brzy narodí dítě.

Když majitelé opustili Rocco v útulku pro zvířata Dallas Animal Services v Dallasu, byl nejen vyděšený, ale také zjevně měl podváhu.

Pes velikosti Rocco by měl vážit mezi 39 a 41 kg. Rocco vážil jen 27! To znamená, že ani před opuštěním psa předchozí majitelé Rocca o něj moc nestarali.

Když byl Rocco přiveden do útulku pro zvířata, opuštěný pes se schoulil v rohu, shrbil se a celý se třásl.

Návštěvník útulku viděl Rocca a natočil video, které pak zveřejnil online.

Zdroj: instagram.com

Preity Pillaipakkam, která pracuje se skupinou, která pomáhá německým ovčákům DFW German Shepherd Rescue, viděla video o Roccovi a okamžitě věděla, že mu musí pomoct.

Žena se dočasně stará o německé ovčáky, dokud pro ně není nalezena stálá rodina, a okamžitě odešla do útulku, aby odvezla Rocco domů.

Zdroj: instagram.com

„Útulek rozhodně není tím správným prostředím pro psa, jako je Rocco,“ řekla Preity.

„Když se dostal do auta, velmi se bál. Dokonce se schoval pod sedadlo v autě. Srdce mu bušilo a pes vypadal, že je pod velkým stresem.“

Preity byla stále schopna odvézt Rocca domů, aby se o něj postarala. Vytvořila mu všechny podmínky, aby se cítil bezpečně. Pro vyděšeného psa to byla velká změna. Zpočátku absolutně nechtěl s někým hrát nebo se s někým mazlit.

Zdroj: instagram.com

Po nějaké době začal Rocco ženě důvěřovat a uvědomil si, že je v bezpečí.

Spřátelil se s dalším psem Preity, také německým ovčákem. Nyní pes sleduje ženu všude a ta miluje svůj čtyřnohý stín.

„Je to obrovský krok vpřed pro Rocca, který byl zcela uzavřen před vnějším světem,“ napsala žena na své stránce Instagram, kterou vytvořila speciálně pro Rocco.

Zdroj: instagram.com

Video, které ženu donutilo vzít psa z útulku, se od té doby stalo virálním a mnozí, kteří ji sledovali, si chtěli Rocco vzít pro sebe. Nyní je jen otázkou času, než budou zváženy všechny žádosti a vybrána ideální rodina pro Rocco.

„Nechtěný“ pes, opuštěný majiteli, bude mít skvělý život, navzdory tomu, jak s ním bylo zacházeno. O to se postará Preity a tým péče o psy.

Share