„Osobně si myslím, že v pohodě budeme tak od 30. června příštího roku“: Ministr zdravotnictví Roman Prymula míní, že do té doby bude mít část populace imunitu, ostatní už budou očkováni

Každý den se epidemiologická situace v zemi postupně zhoršuje. To je vidět podle počtu nakažených každý den a počtu hospitalizovaných, které se neustále zvyšují. Ministerstvo zdravotnictví zatím tuto situaci řeší. Pro boj s koronavirem zavedla vláda přísnější opatření. Roman Prymula předpokládá, že od poloviny léta příštího roku budeme v pořádku.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula říká, že naše země čas od času bude ještě několik měsíců bojovat proti koronaviru.

Zdroj: Profimedia

„Osobně si myslím, že v pohodě budeme tak od 30. června příštího roku,“ řekl Roman Prymula v České televizi.

Podle něj se až do příštího léta ještě budou vyskytovat různé malé vlny.

Také dodal a řekl, že zatím neexistuje žádný jediný recept na řešení tohoto problému.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Podle ministra nelze doufat jen v vakcínu nebo přirozenou imunitu obyvatelstva, s největší pravděpodobností to bude všechno dohromady.

To znamená, že těm, kteří onemocněli koronavirem, pomohou protilátky a ostatním by měla pomoci vakcína. Epidemie ale nemůže za několik měsíců nakazit všechny, navíc nikdo nechce, aby umírali lidé.

Zdroj: Instagram

Ministr říká, že pokud bude mít protilátky asi milion občanů a dalších několik milionů občanů bude očkováno, pak už virus nebude tak děsivý jako nyní. To znamená, že virus se nebude šířit tak rychle jako nyní.

Počet nově nakažených ve čtvrtek činil 5 394 lidí. Vláda zavádí nová opatření, aby tento růst zpomalila.

Zdroj: mzcr.cz

Například na 14 dní budou zavřená kina a divadla, zrušeny budou i sportovní akce. Restaurace budou fungovat do 20 hodin a u jednoho stolu mohou sedět maximálně 4 lidé najednou. Uzavřeny budou také fitness centra, koupaliště a bazény.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Roman Prymula přiznal, že původně chtěl zavést mírnější opatření, situace se však v posledních dnech výrazně zhoršila. Byl proto nucen přijmout přísnější opatření. Za změnu strategie by se ministr chtěl omluvit.

Zdroj: YouTube

Share