“Student, který má jakýkoliv příznak infekčního onemocnění, nebude připuštěn ke zkoušce”: Maturanti jsou v ohrožení

Maturanti jsou v ohrožení. Kvůli koronavirové epidemii v prvním termínu složit zkoušky a jít na vysokou nemohou. Pokud u studenta budou nějaké příznaky koronaviru bude mít maturitní zkoušky na na podzim.

.

Cermat napsal, že společná maturitní zkouška je stanovená na určitě datum, a změnit ho žádným způsobem není možné. Pokud student bude mít nějaké příznaky koronaviru, do zkoušky ho nepustí.

.

Takovou událost zažila Lucie, která onemocněla během karantény. Má zvýšenou teplotu a špatně se ji dýchá, ale o Covid-19 se nejedná.

“Komunikovala jsem se svou učitelkou, která mi řekla, že pokud nebudu zdravá, podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti nemůžu”, – řekla studentka Lucie.

.

“Škola má v této situaci možnost nepustit žaka do školy, pokud má nějaké příznaky koronaviru, například kašel, teplotu a dušnost”, – řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

.

Od pondělí 1.černa do středy 3.června jsou naplánované didaktické testy. Pokud maturanti nemohou dorazit na didaktické testy, jinou možnost složit zkoušku v prvním termínu nemají.

Cermat se řídí jenom platnými zákony. Nedivá se na to, že studenti mohou být umístění do 2 týdenní karantény.

.

Ve dnešní době už velké množství studentů kvůli koronaviru prošvihli první termín. Pokud nesloží maturitní zkoušku na podzim, budou muset ještě rok studovat ve střední škole.

Share