“Tuto formu pomoci považujeme za smysluplnou”: Pro syna Evy Horákové uspořádali sbírku

Tanečnice a sólistka baletu Laterny magiky Eva Horáková náhle zemřela ve středu 5.srpna. Je to velká tragédi pro celou její rodinu a příbuzné, ale nejvíc trpí její 10letý syn, který zůstal sám.

Tanečnice zemřela přímo před svým 10letým synem, který uviděl, jak se u jeho maminky náhle zastavilo srdce. Šokovalo to všechny. Její syn se zůstal sám, ale kolegové Evy z divadla se rozhodli pomoct malému dítěti.

Zdroj: operaplus.cz

Pro malého Juraje se rozhodli uspořádat sbírku. Chtějí založit transparentní účet, na který lidé mohou přispívat svými finančními dary.

“Prostředky, které vybereme, poputují těm, kteří to v současné době ale i do budoucnosti nejvíce potřebuji, tedy syn Horákové Juraj a jeho opatrovníci,” napsali na Facebooku kolegové Evy.

Zdroj: divadelni-noviny.cz

“Žádný finanční obnos nemůže nahradit vzácný lidsky život, ale i tak tuto formu pomoci považujeme za smysluplnou,” dodali kolegové na Facebooku nejznámějšího divadla v ČR.

Jedna Evina kolegyně řekla, že syn zesnulé tanečnici má velmi těžký vstup do života. Pro všechny odchod Horákové je velmi náročný. “Držím mu všechno, co mám,” dodala kolegyně.

Zdroj: facebook.com

Eva porodila své dítě v 40 let. Několikrát říkala, že plánované nebylo, ale moc svého syna celých 10 let milovala. V červenci oslavila 50. narozeniny.

Tanečnice porodila dítě, a za několik týdnu znovu začala tančit. Horáková řekla, že nebyl to pro ni problém. “Věnovala jsem dítěti hodně, ale nechtěla jsem promeškat nějaké šance, kvůli tomu jsem tančila,” řekla Eva v jednom že svých posledních interview.

Zdroj: facebook.com

“Mužů proste říct, že jsem si to užila, a ničeho nelituju,” dodala tanečnice.

Share