Virtuózní výkon dívky získal srdce milionů: toto vystoupení mladé krasobruslařky jí přineslo zlatou medaili

Kreativní vystoupení indonéské krasobruslařky Magdaleny Jakobové Cristante inspirované pohádkou Moana získalo v roce 2018 zlatou medaili v soutěží Skate Malaysia 2018. Mladá sportovkyně vystoupila v kategorii 6-8 let pod píseň How Far You’ll Go v podání Alessia Kary.

Zdroj: youtube.com

Výkon mladé krasobruslařky je jedinečný, protože se v něm využívájí rekvizity, které se na kluziště obvykle nepoužívají – zejména na soutěžní úrovni.

Zdroj: youtube.com

Ale rekvizit Cristante překvapivě funguje. Aby odpovídala tématu svého programu, který využívá soundtrack k filmu Disney Moan z roku 2016, jezdí jak s pádlem, tak s lodí.

Zdroj: youtube.com

Ale to není typický příběh princezny Disney. Vzhledem k tomu, že princezny Disney z minulých filmů byly v krásných plesových šatech a přitahovaly pohledy mladých kluků, Moana se ale více zajímá o lodě a o to, aby její kmen byl v pořádku.

Zdroj: youtube.com

Podle New York Post se v určitém okamžiku filmu Moana dokonce odtrhne: „Nejsem princezna … Jsem dcera náčelníka.“ Proto byl film oceněn za podporu feminismu i za reprezentaci široké veřejnosti.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

Mladá sportovkyně klouže po ledě a téměř po celou dobu se usmívá. Vzhledem k působivému využití rekvizitu a její neuvěřitelným dovednostem jako bruslařky není divu, že Christante získala zlato v kategorii „Ztělesnění postavy“. Nepochybně strávila nespočet dní, ne-li let, svého dětství, aby zvládla své řemeslo dokonale.

Zdroj: youtube.com

„Je to složité, velmi složité dosáhnout profesionálního úrovně, protože tady u nás není ani možnost pořádně trénovat a trenéři mají minimální dovednosti“, řekl 17letý indonéský bruslař Calvin Pratama v rozhovoru s ABC News během tréninku.

Zdroj: abc.net.au

Díky obtížím spojeným se situací, jsou bruslařské schopnosti mladé sportovkyně ještě působivější. A kdo ví? Cristante bude možná mezi prvními indonésany, kteří se zúčastní zimních olympijských her.

PSALI JSME: „CHLAPEC TANČIL NABOSO V DEŠTI, UPROSTŘED BAHNA“: NYNÍ BUDE STUDOVAT NA NEJLEPŠÍ TANEČNÍ ŠKOLE V NEW YORKU

PŘIPOMÍNÁME: TATO KOMBINACE TANCE A HUDBY VÁS VEZME ZA SRDCE: HOLKA TANČÍ NABOSO SMYSLNÝ TANEC ZA DOPROVODU POULIČNÍHO HOUSLISTY

Share