„Chlapec tančil naboso v dešti, uprostřed bahna“: Nyní bude studovat na nejlepší taneční škole v New Yorku

Tanec chlapce z Nigérie zaujal uživatele sociálních sítí.

A i když dnes mnoho lidí věří, že sociální sítě jsou zlo, tento příběh připomíná, že internet může fungovat jako způsob, jak uskutečnit i ty své největší sny.

Ten chlapec, kterého můžete vidět na videu níže, je 11letý baleťák z Nigérie.

Zdroj: instagram.com

Nedávno se stalo virálním video, kde tančí bosý v dešti. Díky tomu se dostal možnost zúčastnit prestižního letního výcviku ve Spojených státech.

Stačí se podívat na ohromující tanec 11letého chlapce.

Toto video sdílela jeho taneční škola Leap of Dance Academy. Video se brzy stalo virálním a získalo tisíce zhlédnutí, lajků a komentářů. Téměř všichni lidé, kteří sledovali video, byli ohromeni talentem dítěte.

Video upoutalo pozornost Cynthie Harvey, umělecké ředitelky taneční školy v New Yorku The American Ballet Theatre Jacqueline Kennedy Onassis School.

„Přítel, který žije ve Velké Británii, mi poslal toto video. Snažila jsem se chlapce během dne najít,“ řekla Harvey v rozhovoru.

Naštěstí se Cynthii podařilo najít chlapce jménem Anthony. Kromě toho mu nabídla stipendium na virtuální třítýdenní intenzivní letní seminář ve Spojených státech.

Zdroj: instagram.com

Anthonyovu baletní školu založil v Lagosu v roce 2017 jeho učitel Daniel Ajala Owoseni.

Bohužel ani po 3 letech škola stále nemá vlastní místo pro 12 studentů. Z tohoto důvodu většinou cvičí v suterénu učitele i na veřejných prostorech.

„Snažíme se změnit stereotypy o baletním tanci. Chlapci balet opravdu dokážou. Mužský balet také existuje, není to jen pro ženy,“ řekl učitel BBC.

Anthony již je účastníkem virtuálního intenzivního letního semináře na ABT (American Ballet Theatre).

Zdroj: instagram.com

„Jsme velice šokovaní a vděční. Nemůžeme uvěřit svým očím a podpoře, kterou máme… někdy máme pocit, že spíme. Bůh k nám byl tak milosrdný tím, že to všechno dal. Anthony je velmi vzrušený, on byl vždy pracovitý, takže je rád, že může i nadále pracovat na uskutečnění svého snu …

Nyní Anthony je účastníkem virtuálního intenzivního letního semináře na ABT. Hlavním cílem naší školy je, aby naši studenti mohli důstojně reprezentovat balet v Nigérii, propagovat ho a demonstrovat eleganci baletu, ale i s tím přidávat do něj kousky naší kultury,“ řekl zástupce Leap of Dance Academy.

Share