Meteorologové řekli, jaké počasí bude v nadcházejících dnech: V Česku se bude do konce týdne postupně ochlazovat, místy může vzniknout ledovka

V příštích dnech čeká Česko postupné ochlazení, počasí bude převážně zatažené. V některých částech země se očekává mráz a mrznoucí mrholení. Sněžit bude převážně na horách.

Středa bude převážně oblačná. V severovýchodní části země může být polojasno. Na jihu a východě se ale očekává déšť, nad 700 metrů může sněžit.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Středeční teploty se nedostanou nad 7 stupňů Celsia. Na horách budou teploty přes den kolem 0 stupňů. Očekává se mírný východní nebo jihovýchodní vítr.

V noci ze středy na čtvrtek bude také převážně zataženo po celé zemi. Na jihozápadě může ojediněle pršet. Také tam se očekává sníh v polohách nad 500 metrů.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Meteorologové varují obyvatele severovýchodní části země, v noci může být mrznoucí mrholení. To znamená, že může vzniknout ledovka.

Čtvrtek bude také zatažený. Možná bude sněžit, ale v západní a severozápadní části země srážek nebude mnoho. V centrální části země a na Moravě očekávají déšť.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Bude chladno, teploty se přes den budou pohybovat mezi -1 až 3 stupni, ale v Polabí může být +5 stupňů Celsia. Očekává se slabý vítr.

Páteční počasí bude podobné jako v předchozích dnech. Zataženo, oblačno, místy déšť nebo sníh. V pátek ráno mohou být mlhy.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Teploty v noci budou mezi -2 až + 2 a přes den 0 až 6 stupňů. Očekává se slabý jihovýchodní vítr.

Podobné počasí bude i o víkendu. V sobotu bude zataženo, místy může pršet nebo sněžit. Teploty v noci budou mezi -2 až +4 stupni a přes den mezi 2 až 7 stupni Celsia.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Neděle bude stejná, očekávají se srážky, ráno mohou být mlhy. Teploty se v noci očekávají mezi -1 až 3 stupni a přes den mezi 4 až 8 stupni.

Psali jsme: Proč pes štěká bez zjevného důvodu a jak odradit domácího mazlíčka od tohoto zvyku

PSALI JSME: LYŽAŘ KLAUS ZUŘÍ: CHCE, ABY VLÁDA OTEVŘELA SKIAREÁLY

PŘIPOMÍNÁME: JAROSLAV FLEGR SI MYSLÍ, ŽE VLÁDA OPATŘENÍ ROZVOLNILA PŘÍLIŠ BRZY: PODLE NĚJ JE NUTNÉ ZPŘÍSNIT OPATŘENÍ TEĎ, JINAK ZA TÝDEN BUDE VÝRAZNĚ HŮŘ

Share