“V mých začátcích to bylo 250 západoněmeckých marek”: Jak se dělily peníze za koncerty Karla Gotta

Legendární zpěvák Karel Gott zemřel už před rokem, ale i ve dnešní době jeho známý a kolegové z práci odhalují tajemství. O jeho práci a dělení peněz řekl Ondřej Soukup, který byl kytaristou v Orchestru Vladislava Štaidla.

Soukup vystupoval v Orchestru, který moc často doprovázel Karla Gotta v zahraničí. V té době Slavík měl velké množství koncertů v Německu, a byl téměř jediný, kdo tam mohl jezdit.

Zdroj: karelgott.com

“Pamatuji si to myslím dobře. Karel měl 70% a já 2,5%,” řekl Soukup, který měl interview v pořadu PopStory. “Tehdy v mých začátcích to bylo asi 250 západoněmeckých marek a tedy v přepočtu 4 tisíce korun. A to bylo velmi krásný,” dodal Ondřej.

Běžný měsíční plat v té době byl 2 a půl tisíce korun. Soukup také uvedl, že jeho kolega, kapelník Štaidl z koncertů dostával od 12 do 14 procent. Saxofonista Felix Slováček a klavírista Rudolf Rokl dostávali 5-6%.

Zdroj: ticketlive.cz

V té době koncert Gotta a Orchestra v Německu vydělával přibližně 160 tisíc korun. Slavík měl výdělek 112 tisíc, Štaidl 22 tisíce, Slováček 11 tisíc a Rokla přibližně 10.

Ale Mistr měl za jeden měsíc více než 15 koncertu v Německu. Z toho vyplývá, že za jeden měsíc v Německu vydělával přibližně 1 700 000 Kčs.

Zdroj: idnes.cz

Share