„Virtuální přítel“ od ženy z Olomoucka vylákal přes milion korun: napsal , že ji poslal balíček se zlatem v hodnotě 24 milionů korun, balíček ale neprošel celníci

Na Olomoucku dvě ženy se staly oběti internetových podvodníků.

Zdroj: elitedate.cz

Nejdříve si prostřednictvím sociálních sítí několik měsíců dopisovali a poté „virtuální přítele“ požádali od žen peníze.

Policejní mluvčí Libor Hejtman 3. srpna o podvodech informoval veřejnost.

První žena se seznámila s mužem díky jedné z mnohá populárních seznamek na internetu.

Zdroj: elitedate.cz

Dopisovali si spolu během necelých deseti měsíců. Minulý měsíc „partner“ ženě napsal, že ji poslal balíček se zlatem v hodnotě 24 milionů korun.

Balíček ale neprošel celníci. Podle podvodníka musel někdo zaplatit proclení, pojištění a další poplatky spojené se zásilkou.

Zdroj: elitedate.cz

Žena postupně platila a aby „poplatky“ uhradila si musela většinu peněz půjčit. Nakonec tak „přítelovi“ celkem zaplatila 1.2 milion korun.

Podle policejního mluvčího Hejtmana podvodníkovi tak hrozí vězení na 2 až 8 let.

Druhá žena se podobným způsobem seznámila s mužem na internetu. Můž se vydával za Američana s trvalým pobytem v Praze, který momentálně pracuje na americké vojenské základně v Sýrii.

Hned druhý den ženu požádal, aby mu poslala až 45 tisíc korun. Peníze potřeboval pro svého syna, který studuje ve Velké Británii.

Zdroj: blesk.cz

Peníze na to má, ale kvůli pravidlům na základně nemůže používat vlastní bankovní účet.

Za necelý týden muž chtěl za ni přijet, ale potřeboval, aby napsala přímo jeho „generálovi“, aby mohl odletět na dovolenou.

„Tento „generál“ ženě e-mailem odpověděl, že dovolenou schválí, ale je nutné uhradit výdaje za téměř 16 000 dolarů. Žena i tuto částku zaplatila,“ uvedl Hejtman.

Nadále ji požadoval o zaplacení nejrůznějších poplatků, celkem tak za necelý měsíc utratila na svou „lásku“ přes 400 tisíc korun.

Share