Vláda schválila nová opatření, která budou platit od pátku: připravte se ke přísným omezením

Ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prohlásil, že vláda chce regulovat vnitřní hromadné akce. Hlavně, co se týká míst ke stání. Těch by mělo být maximálně deset.

Nová pravidla budou platit od pátku. Pokud návštěvníků bude více, organizátoři budou muset jim poskytnou místa k sezení. Opatření se bude týkat i restauraci či barů.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Ministerstvo uvedlo, že opatření se nebude týkat trhů, veletrhů výstav a podobných akcí. Během konání jiných akcí uvnitř budov, organizátoři budou muset poskytnout místa k sezení, pokud účastníků bude více než deset.

Zdroj: novinky.cz

Toto opatření bylo schváleno po jednání s epidemiology poté, co se rapidně začaly zvyšovat počty nakažených.

Nové pravidlo sníží kontakt mezi lidmi v rizikových provozech. Nedojde však k omezení sportovního či kulturního života.

Zdroj: irozhlas.cz

„Situaci nadále nepřetržitě monitorujeme a budeme ji vyhodnocovat zase po týdnu,“ prohlásil ministr s tím, že další opatření nejsou vyloučená.

Nařízení ministerstva také platí pro restaurace a bary, takže tam nemůže být více hostů, než je míst k sezení.

Zdroj: e15.cz

Epidemiolog Roman Chlíbek dodal, že lidé budou mít možnost tančit, pokud se budou pohybovat v roušce. Nebudou se tím pádem rušit plesy a jiné akce.

Pirátská strana však tvrdí, že vláda neplní některé z 11 úkolů, které dostala od Parlamentu pro zvládnutí druhé vlny koronaviru. Poslanci se chtějí k této otázce vyjádřit a požádat vládu o jejich plnění.

Zdroj: tn.nova.cz

Dle Pirátů Česko stále málo testuje a je jednou z nejhorších zemí v Evropě v tomto sektoru.

Ministr Vojtěch ve Sněmovně řekl, že se testovací kapacita bude zvyšovat až ke 25 tisícům testů denně. Dnes se toto číslo pohybuje na úrovní téměř 21 tisíců.

Zdroj: e15.cz

Nakonec ministr vnitra Jan Hamáček konstatovat, že nárůst počtu pacientů je exponenciální a na konci září v Česku může být až 30 tisíc nakažených.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Share