Vzorky testů na koronavirus byly zničeny v nemocnici : Lidé byli opakovaně nuceni podstoupit testy

Nepříjemný incident se stal v nemocnici v Českých Budějovicích. 11. září přišlo několik lidí podstoupit testy na koronavirus. Shodou okolností se ale jejich vzorky ztratily, nemocnice se už za incident omluvila.

Jedná se o jeden kontejner, což je 20 vzorků. Zástupci nemocnice vysvětlili, že vzorky nebyly ztraceny, ale byly zničeny kvůli technické závadě.

Zdroj: ČTK

Pan Jan pro TN.cz sdělil, že v pátek šel se svým synem podstoupit testy na koronavirus. Výsledky testů by měli znát za 48 hodin, ale s hygieniky se mohli spojit až po čtyřech dnech.

Zdroj: Deník / Michal Hrabal

Byli informováni, že bohužel nejsou výsledky jejich testů, protože od pátku došlo k nepříjemnému případu se vzorky. Ve středu tak byli nuceni znovu jít na testy.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

„Jednalo se o technický šum v průběhu celého toho dne. Je zapotřebí dodat, že za uplynulé tři týdny došlo k pětinásobnému nárůstu počtu stěrů v českobudějovické nemocnici,“ řekla pro TN.cz Iva Nováková, mluvčí Nemocnice České Budějovice.

Zdroj: Petr Lemberk, MAFRA

Stěžovala si také na to, že jejich nemocnice je jediná v kraji, kde nefunguje systém objednávání. V nemocnici je hodně práce a testují každého, kdo k nim přijde.

Zdroj: ČTK

Dodala, že už se pacientům omluvili a že pacienti opět odevzdali stěry k analýze. Je jí líto, že se tak stalo, ale žádá, aby pochopili, že při takovém pracovním režimu může člověk udělat chybu.

Iva Nováková uvedla, že přijali určitá opatření, aby se podobné případy už nestaly.

Share