Tento muž každou noc krmí desítky mývalů klobásami: Jak ho napadlo začít s takovou neobvyklou tradicí

V Kanadě se každou noc odehrává zábavný, ale dojímavý příběh. Místní obyvatel krmí toulavé mývaly v párku. Jak ho napadlo začít s takovou neobvyklou tradicí?

Zdroj:youtube

James Blackwood si říká Šeptající mýval. Žije na východním pobřeží Kanady a asi 25 let se stará o mývaly, kteří žijí v místních lesích.

James má svůj kanál YouTube a jedno z jeho posledních videí se stalo velice populárním. Vtipné video muže uvidíte níže.

Mývali a jejích večeře

V jednom z videí James zachytil, jak krmí mývaly obyčejnými klobásami. Tuto uzeninu dostává zvíře, které přišli na „večeři“ dříve než jiné. Muž poté ostatním rozdá několik čokoládových sušenek.

Ti, kteří přišli na večeři naposledy, dostali „jen“ krmivo pro psy.

Zdroj:youtube

Stojí za zmínku, že v zimě, kdy mývalové nemají dostatek potravy, jim i obyčejné jídlo pomáhá přežit kanadské mrazy. Obyvatel Kanady proto dělá velmi důležitou práci.


Proč se James stará o mývaly?

Mnoho lidí se diví, proč muž tráví čas a utrácí peníze na divoká zvířata? Ukázalo se, že James slíbil své ženě, která zemřela na rakovinu, že se postará o její milované mývaly a kočky.

Zdroj:youtube

Muž se stará o zvířata již téměř 25 let. Zpočátku mu jeho žena pomáhala, ale v roce 2003 zemřela. James si vzpomíná, že na smrtelné posteli ji její manželka doslova prosila, aby neopouštěl zvířata.

Již 17 let Blackwood dodržuje své slovo. Každý večer James jde na verandu, kde na něj už čeká mnoho mývalů, se kterými sdílí svou večeři. Díky tomuto muži bylo více než jedno zvíře zachráněno před hladem.

Můžeme říci, že James měl štěstí: mývali jsou velmi vychovaní a vědí, jak se chovat před kamerou.

PSALI JSME: „SPLETLI JSME SI MAZLÍČKA S MÝVALEM“: LIDÉ SI VŠIMLI, ŽE UPROSTŘED SILNICE LEŽÍ NEHYBNĚ OPUŠTĚNÉ ZVÍŘE

PŘIPOMÍNÁME: SAMIČCE MÝVALA JMÉNEM MARTA VRÁTILA ZRAK LÉKAŘKA, KTERÁ JIŽ JEDNOU ZACHRÁNILA MEDVĚDA

Share