Samičce mývala jménem Marta vrátila zrak lékařka, která již jednou zachránila medvěda

Přičemž zcela zdarma!

Zdroj: storyfox.ruV roce 2017 se do irkutského zoo nastěhoval nový obyvatel – mýval Marta. Narodila se zdravá, ale po chvíli si zaměstnanci zoo všimli, že zvíře naráželo do předmětů kolen něj. Pracovníci pojali podezření na poškození zraku. Veterináři pak pouze potvrdili tyto obavy: v obou očích Marta měla šedý zákal.

Zdroj: irkutsk.bezformata.com

Martha brzy oslepla. Místní veterináři nemohli pomoci. Jednoduše neměli žádné zkušenosti s operacemi na očích zvířat. Poté se personál zoo obrátil na kliniku Moskvy a Petrohradu.

Zdroj: storyfox.ru

Oční lékař Marina Shanturova souhlasila pomoct mývalovi. A zcela zdarma. V minulosti lékařka již provedla podobnou operaci. Jen tentokrát pacientem byl medvěd.

Zdroj: storyfox.ru

Po vyšetření Marty dospěla lékařka k závěru, že zvíře potřebuje vyměnu čočky. Operace proběhla v únoru 2018 a trvala dvě a půl hodiny.

Zdroj: storyfox.ru

Podle doktorky operace na „prvním“ oku, kde byl šedý zákal mnohem pokročilejší, byla těžší. S druhým okem všechno šlo mnohem rychleji.

Zdroj: kp.ru

Naštěstí byla operace úspěšná. Po měsíci rehabilitace byla Martha schopna znovu vidět. Mýval se vrátil do šťastného a bezstarostného života v zoo.

Share