Záchranáři vrtulníkem spěchali na nouzové volání ženy, která uvízla v horách a zjistili, že tam není sama

Jednadvacetiletá Amelia Millingová, která je hluchoněmá, se nebála své vady a rozhodla se zdolat jeden z horských vrcholů na Aljašce.

Zdroj: ime.energy

Amelia se rozhodla vyrazit na třídenní výlet do aljašských hor a zpočátku to šlo dobře. Ale všechno se změnilo, když začala stoupat na velkou horu.

Zdroj: ime.energy

Spadla z hory

Nějak Amelia ztratila rovnováhu a spadla ze svahu zasněžené hory. Sjela více než 90 metrů dolů, než narazila do balvanu, a pak sklouzla dalších 90 metrů.

Zdroj: ime.energy

V dálce uviděla zvíře, které vypadalo jako bílý vlk. Amelia se velmi bála, protože věděla, že vlci mohou představovat nebezpečí. Ale když se zvíře přiblížilo, Amelia si na něm všimla obojku.

Zdroj: ime.energy

Nanuk

Na obojku husky, přezdívaném Nanuk, byl nápis „průvodce“. To znamenalo, že Nanuk byl pes, který nacházel v horách ztracené lidi a vyvedl je na turistickou trasu. Byl ve správný čas, na správném místě!

Zdroj: ime.energy

Nanuk pomohl Amelii vystoupit na stezku a aby nebyla sama, zůstala s ní přes noc.

Druhý den se Amelia pokusila překročit řeku, ale silný proud dívku odtáhl pod vodu. Nanuk opět zachránil Amelii: vběhl do řeky, popadl popruh na ameliině batohu a vytáhl ji ze studené ledové vody.

Zdroj: ime.energy

Hrdina hor

Amelia měla satelitní GPS vysílač s integrovaným SOS majáčkem, aby mohla vyslat signál o pomoc, kdyby se něco stalo. Signál přijala místní záchranná služba, která vyslala vrtulník.

Nanuk je skutečný hrdina, který se od Amelie neodchýlil ani o krok, dokud ji záchranáři nenašli.

Share