Páru s tmavou pletí se narodila modrooká holčička s blond vlasy: jak je to možné

V jednom manželském páru v Londýně se stalo něco mimořádného: u černých rodičů se narodil „bílé“ dítě s blond vlasy a modrýma očima.

Bývalí Nigerijci Ben a Angela Igborough se stali jedním z mála párů, kteří měli minimální šanci porodit tak jedinečnou dívku, jako je Nimachi.

Taková událost může mít tři vysvětlení: „spící bílé geny předků“, genetickou mutaci nebo albinismus.

Zdroj: ladypanda.net

Také lékaři nevylučují recesivní poruchu, která ovlivňuje pigmentaci kůže.

Z vědeckého hlediska je barva kůže určena přibližně 12 různými geny, které kontrolují produkovaný pigment nebo takzvaný melanin.

Jeden z profesorů univerzity v Oxfordu připravil celou přrdnášku na toto téma, ve kterém se říká: „Jsme do jisté míry genetickou směsí, proto se vyskytuje konvergence světlou kůží verzí těchto genů u Afroameričan a karibských Afričanů, u nichž smíšené černo-bílý rodokmen“.

Proto bylo sice překvapivé narození před sedmi lety blonďaté holčičky u nigerijské rodiny žijící v Londýně, ale přesto se to dá nějak vysvětlit.

Zdroj: ladypanda.net

„Zdá se, že nigerijští rodiče mají málo známý rodokmen, který kdysi navštěvovali světlokožní předkové.“

Matka dívky říká: „Je to zázračné dítě.“

„Bylo divné, že máme v černošské rodině blondýnu,“ říká manžel. Ale hned dodává: „Je to moje dítě, i když nevím proč je bílé.“

Manželé byli po porodu velmi překvapeni: „Jen jsme seděli, dívali se na novorozenou holčičku a mlčeli. Pak jsem se zeptal: „Co to je?“. Byl jsem tak šokován, že jsem dokonce žertoval: „Určitě je moje?“.

To je otázka, kterou jim mnozí kladou, ale člověk je neochvějný a věří , že není důvod se na to ptát. Věří, že manželka je mu věrná a nikdy neřekne, že Niemachi není jeho dítě.

Manželka je svému manželovi opravdu věrná. Je ráda, že je dítě zdravé i přes neobvyklý vzhled. „Je nejkrásnější“ –  říká pyšná maminka. „Je to moje zázračné dítě.“

Zdroj: ladypanda.net

Share