Žena byla šťastná, když pod jejím oknem vyrostla tykev: ukázalo se však, že není to vůbec dýně, a za pár týdnů přesáhla jeden metr na výšku

V blízkosti domu ženy vyrostla „falešná tykev“, od které se pak nemohla zbavit.

Zdroj:ukr.media

Žena pod oknem uviděla tykev, která se proměnila v obrovský plevel. Rozhodnutí ho oříznout však byla chyba – poté začal růst ještě rychleji a zapletl celou fasádu domu. Rostlina má takové kořeny, že nyní ji nejde odstranit.

Claire Williamsová z Londýna v listopadu minulého roku uviděla pod svým oknem z kuchyně záhadnou rostlinu. Žena tomu vůbec nevěnovala žádný velký význam, myslela si, že je to dýně, která vyrostla ze semen, která zbyla z halloweenské oslavy.

Ukázalo se však, že není to vůbec dýně, o čemž svědčí obrovská rychlost růstu rostliny – za pár týdnů plevel přesáhl jeden metr na výšku a Claire se rozhodla jej useknout.

Williams si na rostlinu vzpomněla až v lednu, kdy dýně nejen obnovila svou původní délku, ale také ji rychle překročila a dosáhla 4,5 metru.

Zdroj:ukr.media

Pokusy ženy o zkrácení rostliny jen pomohly rostlině růst dále a plevel dosáhl výšky okna kuchyně a poté i okna ve druhém patře.

Williams už nezkoušela se zbavit neočekávaného hosta a dovolila mu růst po celou fasádu budovy. Dlouhé hledání na internetu pomohlo ženě zjistit, že na jejím dvoře vyrostl strom paulownia, který je původem z Číny.

Jak se rostlina dostala do klidné londýnské předzahrádky, Claire neví.

Zdroj:ukr.media

Podle Claire Paulownia roste velmi rychle a každý týden přidává asi 30 centimetrů. Žena neví, jak se toho zbavit, protože vše kolem rostliny je v betonu a kořenový systém rostliny je skryt hluboko pod tím.

Jedná se o nejrychleji rostoucí rostlinu na světě.

Pouze bambus může soutěžit s Paulownií o tento titul. Tato rostlina má také schopnost růst ve městě, neroste však venku, ale uvnitř, roste dokonce i přes podlahu.

Share