Máma nechala své dítě v nemocnici: Po letech se dívka stala světovou hvězdou

Příběh začal ve městě Bratskoje v roce 1992. 18leta dívka Natalia Voltiševa a 17lety chlapec Oleg se stali rodiči, ale jejich dítě se narodila se zdravotním postižením. Dívka neměla holenní kosti, kotníky a chodidla.

Zdroj: hihankis.ru

Ze slov Natalii: „Během těhotenství mě boleli ledviny a brzy lékař dal injekci chloridu vápenatého. Neřekla jsem lékaři, že jsem těhotna,“ řekla Natalia se slzami v očích. „Možná právě kvůli tomu se Tanečka narodila s postížením. Chůvy a lékaři jako jeden hovořili: Vzdej se jí! Jsi ještě mladá, na co ti jsou tito starosti? Můj manžel a já jsme nechtěli opouštět drobka. Ale tchyně také s tomu řekla: „Nebudu se starat o vozíčkáře!“. Tak jsem nechala dceru v porodnici. Co jsem za zvíře?…“

Zdroj: hihankis.ru

Rodiče páru odmítli pomoci dětem s problémovým dítětem, přátelé a známí podpořili názor lékařů a holčičku nechali v porodnici.

Malá Táňa skončila v dětském domově v Irkutsku. Světlá a usměvavá holčička dobyla srdce všech zaměstnanců, byla velmi milována a hýčkána. Jednou do zařízení přišli Američané Beta a Steve Long. Taníčka na první pohled okouzlil pár a oni okamžitě se rozhodli pro adopci. Manželé vyřídili všechny papíry a třináctiměsíční holčičku odvezli do USA. Oni byli připraveni udělat vše pro její zdraví.

Zdroj: hihankis.ru

Tím smutný příběh Tanjušky Kirillové skončil, nyní je to příběh plný lásky a úspěchu silné Američanky Jessiky Longové. V rodině vyrůstalo šest dětí: tři vlastní a tři pěstounské, všichni si s malou rádi hráli. Po vyšetření lékaři rozhodli o amputaci, Jessice bylo 1,5 roku, když podstoupila tuto operaci.

Zdroj: hihankis.ru

Zdroj: hihankis.ru

Nohy pod koleny byly amputovány a holčička se začala učit chodit na protézy. Holčička vyrůstala jako plnohodnotné dítě, běhala, hrála basketbal, dělala gymnastiku a horolezectví, jezdila na bruslích a na kole.

Rodiče si všimli, že dívka velmi ráda plave. V bazénu se cítila jako malá mořská víla.

Zdroj: hihankis.ru

Zdroj: hihankis.ru

Od pěti let byla dívka dána do bazénu. Holčička začala dělat pokroky v plavání. Od 10 let už trénovala z profesionálním trenérem a rodiče podporovali její fascinaci všemi možnými způsoby! Jessica se stala hvězdou ve dvanácti letech, na paralympiádě v Aténách získala čtyři zlata. V šestnácti letech získala na hrách v Pekingu šest medailí a vytvořila tři nové světové rekordy. A na paralympiádě v Londýně získala dvacetiletá Jessica Long dalších pět zlatých ocenění.

Zdroj: hihankis.ru

Zdroj: hihankis.ru

Jessica chtěla najít svou biologickou matku, aby řekla, že se na ní nezlobí. Před šesti lety se novináři dozvěděli, kdo je maminkou sportovkyně a kontaktovali její příbuzné. Natalia v té době vychovávala tři děti: Nastyu, Igora a Dashu. Dáša má dětskou mozkovou obrnu, ale maminka se ji nevzdala a věnuje se výchově.

Zdroj: hihankis.ru

Rodiče sportovkyni zavolali na přenos a po čase Jessica přiletěla do Ruska. Dojemné setkání osvětlila všechna média.

Zdroj: hihankis.ru

Od té doby uplynulo 6 let, po setkání Jessica nepodporuje aktivní komunikaci se svojí biologickou rodinou. Ukázalo se, že rodina je na ni naštvaná, protože sportovkyně jim nepomáhá, i když slíbovala, a dokonce je nepozvala na svatbu v USA…

Zdroj: hihankis.ru

Zdroj: hihankis.ru

„Čekali jse na pozvánku na svatbu, ale novomanželům jsem pogratulovala na Instagramu, když jsem viděla fotografii z oslavy. Jenomže moje zpráva stále visí bez odpovědi. Zvláštní jsou samozřejmě ti Američané…“ stěžuje si Nastya, sestra atletky.

Zdroj: hihankis.ru

Share