Zlatý retrívr se dožil do 20. narozenin a jeho rodina se rozhodla udělat oslavu

Psi, stejně jako lidé, také mohou slavit narozeniny. Pokud je to datum výročí, tak určitě musí přijít hosty na narozeninovou oslavu. Hlavní postavou tohoto článku je zlatý retrívr, který se jmenuje August. Podle GoldHeart Golden Retrievers Rescue se stal nejstarším z nyní známých psů tohoto plemene.

Zdroj: fatelines.net

Dvacet let je významné datum pro zlatého retrívra, který podle statistiky žije 10–12 let. Existují psi, kteří přežili do 17-19 let, ale 20 je stále rekord.

August se narodil v roce 2000 v Aucklandu (stát Tennessee). Jeho život nebyl jednoduchý: žil ve dvou rodinách, než se dostal ke svým současným majitelům. V tu dobu mu bylo 14 let. Když pes je v takovém věku, tak jenom občas se lidí ho vezmou. Ale starší pár se stal vzácnou výjimkou. Nyní Steve a Jennifer strašně milují retrívra a laskavě ho nazývají Ogie. Podle nich Augustus vypadá velmi dobře, vzhledem k jeho věku. Když vstává, tak pohybuje se pomalu a trochu se třese, ale chodí každý den ven na zahradu.

Zdroj: fatelines.net

O tom, že Augustus má narozeniny, uživatele internetu se dozvěděli z příspěvku na Facebooku – zveřejnila ho organizace GoldHeart Golden Retrievers Rescue (organizace záchrany psů tohoto plemene). Augustův věk je opravdu úctyhodný, proto na oslavě byl velký banner s přáním k svátku a také byli hosté, kromě majitelů Ogi, psi Sherman, Belle a Bruce.

Zdroj: fatelines.net

Zdroj: fatelines.net

Zdroj: fatelines.net

Přejeme si, aby Augustus i nadále slavil své další narozeniny.

Share