24. listopad byl posledním dnem života Kamily Moučkové, bylo jí 92 let: byla první ženou moderátorkou zpravodajské relace v Evropě

Narodila se v roce 1928 a žila dlouhých 92 let. V úterý 24. listopadu však Kamila Moučková zemřela. Byla známou televizní a rozhlasovou moderátorkou. V roce 1968 byla první, kdo řekl o invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Kamila Moučková byla odpůrkyní takových agresivních akcí SSSR, proto se zapojila do protiokupačniho vysílání.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Pracovala během celého dne, informovala o všech zprávách, až do okamžiku, kdy vojáci nevypnuli vysílač. Poté ji vojáci odvedli zestudia.

Zhruba 20 let pracovala prodavačkou nebo uklízečkou, protože už nebyla povolena do práce v Československé televizi. Ke své profesi se vrátila už po Sametové revoluciv devadesátých letech.

V roce 2013 získala Kamila Moučková medaili Za zásluhy, udelil ji prezident Miloš Zeman.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Známý profesor Jan Pirk o ní tehdy prohlásil, že je tou osobností, která se za žádných okolností nevzdala svých názorů. I když sedmdesátá a osmdesátá léta pro ni byla rozhodně těžká.

Když byla moderátorka ještě mladá, jejím snem bylo stát se herečkou. Když skončila druhá světová válka, šla do divadla.

Osud se ale vyvíjel trochu jinak, stala se moderátorkou v rozhlase, o něco později přešla pracovat do televize. Kamila Moučková byla první ženou moderátorkou zpráv v celé Evropě.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vždy se vyjadřovala k různým politickým či společenským událostem v zemi, byla velmi aktivní ženou. V roce 1996 se zúčastnila voleb do Senátu.

Za svůj život byla dvakrát vdaná. Během těchto manželství se jí narodily tři děti. Pro Československo byla vynikající osobností, která se vždy držela svých názorů.

PSALI JSME: PRVNÍ ZEMĚ NA SVĚTĚ SCHVÁLILA TENTO ZÁKON: SKOTSKO POSKYTNE VŠEM ŽENÁM BEZPLATNÝ PŘÍSTUP K POTŘEBÁM PRO ŽENSKOU HYGIENU

PŘIPOMÍNÁME: MODELKA ŠEREDOVÁ ZVEŘEJNILA DOJEMNOU FOTKU SE SVOU MALOU DCERKOU A UKÁZALA, JAK VYPADÁ ŽIVOT MIMO SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Share