Ministr Blatný uvedl, kdy Češi budou mít možnost otestovat se zdarma: před tím ale proběhne testování učitelů

Ministr zdravotnictví Jan Blatný prohlásil, že 18. prosince může začít dobrovolné testování všech občanů České republiky. Před tím by dva týdny probíhalo testování pedagogů. Informuje o tom web SeznamZprávy.

O plošném testování Čechů se zmiňoval i předseda vlády Andrej Babiš. Důvodem jsou Vánoční svátky.

Zdroj: youtube.com

„Jestliže to schválí vláda, tak budeme jako resort navrhovat, aby se na začátku prosince otestovali všichni učitelé,“ uvedl Blatný s tím, že to nebude povinné a uhradí testy zdravotní pojišťovny.

Testování učitelů by podle plánu mělo probíhat 4. až 18. prosince. Následně šéf resortu chce, aby měli možnost se otestovat i ostatní občany. Také to bude pro ně zdarma.

Zdroj: youtube.com

Vláda chce tímto způsobem zabránit šíření koronaviru v rodinách během oslav Vánoc. Blatný předpokládá, že se celá republika nenechá otestovat a radí to udělat lidem, kteří hodně času stráví v obchodech a u přátel.

Naopak dle Blatného není potřeba absolvovat antigenní test, pokud většinu času jste doma.

Zdroj: youtube.com

Do 4. prosince ministerstvo chce ukončit testování všech klientů a zaměstnanců sociálních služeb. V lednu by mohlo probíhat další kolo testování učitelů.

Vláda tak chce snížit riziko nakažení ve školách po návratu dětí do škol po zimních prázdninách. Očkování může podle Blatného začít v lednu a únoru.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ITÁLIE NECHCE OTEVŘÍT SJEZDOVKY ANI NA VÁNOCE: „VÝSLEDKEM BY BYLA TŘETÍ VLNA KORONAVIRU,“ TVRDÍ CONTE

PŘIPOMÍNÁME: VÍCE NEŽ 40 FIREM OZNÁMILO O HROMADNÉM PROPOUŠTĚNÍ: O PRÁCI MOHOU PŘIJÍT TISÍCE LIDÍ

Share