Miloš Zeman by si to přál: navzdory čím dál komplikovanější situaci s epidemií koronaviru, Pražský hrad se snaží prosadit pořádání oslav státního svátku 28. října

28. října by se během státního svátku měl konat ceremoniál udělování státních vyznamenání. Tento ceremoniál se koná na Pražském hradě, ale právě v této době budou platit přísná hygienická opatření. Pokud by se tedy ceremoniál konal, musely by existovat určité výjimky, nyní tuto záležitost řeší hygienici.

Podle nových pravidel vlády se nyní může sejít na jednom místě maximálně šest lidí najednou.

Prezident Miloš Zeman mezitím řekl, že se bude snažit udělat vše pro to, aby se ceremoniál konal.

Zdroj: Archiv Blesku

„Dělá to hlavní hygienička paní Jarmila Rážová,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Chce, aby nebyl podezříván z osobního zájmu, protože je jedním z těch, kteří by měli být oceněni.

Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Pokud se přesto podaří, že se ceremoniál uskuteční, bude tam omezený počet lidí. Zúčastní se tam prezident, ti, kteří byli oceněni, zástupci vlády a zástupci některých institucí bez rodinných příslušníků.

Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Roman Prymula dodal, že stále existuje šance, že ceremoniál bude ještě více omezený. Hodně bude záležet na tom, jak se bude epidemiologická situace vyvíjet.

Zdroj: Právo

Před časem Miloš Zeman pro Blesk řekl, že pokud bude ceremoniál zrušen, bude to považovat za urážku státního svátku.

Zdroj: YouTube / prezidentskedebaty

Vždyť je to svátek celého Česka, celého našeho státu, navíc by to podle něj mohlo urazit ty, které je třeba ocenit.

Sám prezident se zatím na koronavirus netestoval. Podle něj tento postup není příliš příjemný.

Share