Milan Kubek varuje před možnými dopady rozvolňování opatření: pravděpodobně je riziko, že se po Vánocích bude muset znovu zavřít

Prezident České lékařské komory Milan Kubek řekl, že podle něj by kabinet měl opatření zmírňovat opatrněji. Dodal, že po Vánocích by se epidemiologická situace mohla opět zhoršit a možná by bylo nutné opatření opět zpřísnit. Řekl to na CNN Prima News.

Milan Kubek řekl, že epidemie ještě neskončila, takže je potřeba být pozorný. Pokud by podle něj byla celá země 2 nebo 3 v tvrdé karanténě, mohla by být situace lepší než nyní.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Zdravotníci vědí, že to budou oni, kdo bude napravovat chyby politiků a vytahovat lidi z bryndy,“ řekl Milan Kubek pro CNN Prima News.

Prezident České lékařské komory se domnívá, že mělo smysl umožnit provozovat jen malé obchody, aby zůstala zdravá konkurence.

Podle něj by ale bylo nutné, aby restaurace a některé další služby byly ještě nějakou dobu zavřené. Řekl to vzhledem k tomu, že nyní hrozí zhoršení situace a že po Vánocích bude možná opět nutné zpřísnit opatření.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Milan Kubek se domnívá, že politici opakují stejné chyby. Podle něj by ministři museli naslouchat názorům odborníků, kteří už dlouho doporučovali zavedení lockdownu.

Kabinet však zvolil jinou taktiku a právě nyní došlo k postupnému rozvolňování opatření. Dodal, že chápe, že trpělivost lidí je omezená, ale důsledky v budoucnu mohou být ještě horší.

Je možné, že ještě v budoucnu bude třetí vlna, nebo ještě více. Virus nikam nezmizel, musíme být opatrní.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vláda rozhodla, že ve čtvrtek 3. prosince přijde další fáze rozvolňování opatření, a to proto, že Česko přejde na 3. stupeň podle protiepidemického systému.

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ ŘEKL, KDY SE ZAČNE S OČKOVÁNÍM PROTI KORONAVIRU, A KDO DOSTANE VAKCÍNU V PRVNÍ ŘADĚ: MINISTERSTVO TAKÉ PŘIPRAVUJE VYSVĚTLOVACÍ KAMPAŇ

PŘIPOMÍNÁME: TEREZA BRODSKÁ VZPOMÍNÁ NA RODIČE: ZVEŘEJNILA ARCHIVNÍ SNÍMEK, KDE VLASTIMIL BRODSKÝ OBJÍMÁ TĚHOTNOU JANU BREJCHOVOU

Share