„Bráním se domýšlet, co by to mohlo znamenat“: Miloš Vystrčil reagoval na prohlášení Číny a prozradil, jak se na cestu připravoval

„Bráním se domýšlet, co by to mohlo znamenat. Nedělám to,“ reaguje na výhrůžky Číny předseda Senátu Miloš Vystrčil. Není ale překvapen a s vyhrožováním počítal už předem.

Vystrčil měl těžký den a popovídat si s novináři měl čas a večer v hotelu. V rozhovoru řekl, že podobnou reakci Číny čekal.

Zdroj: ČTK

Šéf Senátu však tvrdí, že Česká republika je svobodná země a chce mít přátelské vztahy se všemi. Vystrčil také zdůraznil, že jeho cesta na Tchaj-wan nemá za účel se vůči někomu vymezovat.

Zdroj: forum24.cz

Politik ani nechce zatím přemýšlet o tom, co by moha slova ministra zahraničí Číny znamenat. Ten totiž řekl, že Miloš Vystrčil „zaplatí vysokou cenu“.

Předseda českého Senátu prozradil, že se nebál samotné cesty na Tchaj-wan, ale dlouho přemýšlel o tom, co se může stát potom. Svou rodinu také varoval, jaké následky cesta může mít.

Zdroj: blesk.cz

Miloš Vystrčil musel rodině říct, že jim budou vyhrožovat a musí být na to všichni připravení.

Před cestou se také seznámil s čínským dopisem, který byl určený jeho předchůdci Jaroslavu Kuberovi a mluvil s vdovou Věrou Kuberovou.

Zdroj: blesk.cz

„Já to mám všechno v sobě,“ dodal Vystrčil a porovnal situaci s rokem 1989, kdy si řekl, že už nebude mlčet, jak tomu bylo před revoluci. Nyní udělal totéž a rozhodl se na Tchaj-wan letět.

Zdroj: blesk.cz

Předseda Senátu přiznal, že za dob komunismu neměl rád režim, ale jako většina mlčel. Nyní to znovu dělat nechce.

Zdroj: blesk.cz

Vystrčilová manželka prý situaci nesleduje a rozumí, že se manžel již nezmění.

Zdroj: blesk.cz

Vládu Miloš Vystrčil k ničemu nutit nechce a říká, že je to na ní, jak bude na výhrůžky Číny reagovat. Sám ale dostává mnoho podpůrných zpráv.

Share