“Už jsem nehrál skoro 3 měsíce”: Jak zvládá karanténu Petr Janda

Kvůli pandemii koronaviru hudební skladatel a lídr kapely Olympic Petr Janda tráví poslední měsíce doma. Zpěvák už si nepamatuje, kdy naposledy měl takovou velkou přestávku od vystupování. Co dělá Janda během karantény?

.

“Nehrál jsem už skoro 3 měsíce. Je to přesně to, co mi moc chybí. Moc mi chybí i to vzrušení, když jdete na jeviště. Moc mi chybí i když lidi tleskají, křičí, a zpívají spolu s naši skupinou”, – řekl hudební skladatel.

.

“Myslím si, že teď je velmi blba doba. Nepamatuji si nic podobného. Možná z dětství, když byly uhelné prázdniny, a jsem týden nic nedělal, ale mohli jsme jít ven, a nemuseli nosit roušky”, – dodal lídr skupiny Olympic.

.

“Jsem doma s rodinou. Děti studují jenom on-line. Koukají na nějaké obrazovky, a komunikuji s učitelkou”, – uvedl hudebník.

.

“Určitě, když tam vlítnu, tak zahodí telefony, protože místo vyučování dělají něco jiného, co je baví. Například hrají hry. Mně to hrozně vadí, ale chápu, že já bych to dělal stejně. Občas mužů zabavit jim telefon”, – dodal Janda.

.

Zpěvák se svou manželkou pomáhají dětem se studiem. Janda už se těší na svůj koncert, který proběhne 3.června. Nazývá se pro 100 v Divadle Broadway, a je to pro to lidi. Skladatel také řekl, že se fanoušci mohou těšit na jeho nový album.

.

“Skoro každý den hraju na kytaru ve své pracovně. Mě to hrozně baví. Skládám také nové písni, jich už mám dost. Za měsíc začneme točit novou desku. Také chtěl bych zahrát ještě jeden koncert v červenci nebo v srpnu”, – ukončil Petr Janda.

Share