Boj s koronavirem u sousedů: Polsko zaznamenalo největší denní nárůst nakažených od začátku pandemie

V Polsku bylo za posledních 24 hodin zaznamenáno 8099 nových případů koronavirové infekce, což je největší přírůstek za jeden den v zemi od začátku pandemie.

Zdroj: youtube.com

Na Twitteru to oznámilo polské ministerstvo zdravotnictví.

Nejvíce nových nakažených bylo zjištěno ve vojvodstvích Mazowieckie (správní středisko Varšava) – 1306 a v Malopolsku (Krakov) – 1303.

Zdroj: youtube.com

Za posledních 24 hodin zemřelo v Polsku 91 pacientů, z toho sedm na COVID-19 a 84 na další nemoci komplikované koronavirovou infekcí.

Zdroj: ria.ru

Za posledních 24 hodin bylo v Polsku provedeno více než 64 000 testů, což je pro zemi rekord. Od začátku pandemie bylo v zemi provedeno celkem více než 3,8 milionu testů.

Zdroj: rbc.ru

Celkový počet nakažených od začátku pandemie je téměř 150 tisíc lidí, více než 3,3 tisíce zemřelo. Vyléčeno bylo přes 85 tisíc lidí. V polských nemocnicích je více než 6500 infikovaných lidí a 508 pacientů je napojených na ventilátory.

Zdroj: ukrinform.ua

Od 10. října je celé Polsko ve žluté zóně. Kromě toho se 32 okresů v Polsku a šest měst nachází v červené zóně.

Polský premiér Mateusz Morawiecki zase informoval o zavedení nových omezení v červené a žluté zóně a vyzval všechny, kteří mají takovou možnost pracovat na dálku a zůstat doma.

Zdroj: espreso.tv

Podle nových omezení zavedených v červené zóně přejdou školy a univerzity na distanční výuku, s výjimkou praktických kurzů. Sportovní akce se budou konat bez diváků, budou pozastaveny bazény, aquaparky a fitness kluby.

Od 19. října bude v červených zónách zaveden zákaz svateb a jiných hromadných obřadů rodinné povahy, budou povolena hromadná shromáždění v počtu nejvýše 10 osob.

Zdroj: tsn.ua

V obchodech mají senioři vyhrazený čas pro nákupy. „Starší lidé budou vědět, že když přijdou v tento čas, nebudou tu fronty ani davy. Pro starší to je bezpečnější a mladí to vydrží,“ řekla jedna z prodavaček.

Zdroj: urkinform.ua

Všechny restaurace lze navštívit pouze od 6 do 21 hodin, veřejná doprava musí být zaplněna jen na polovinu.

Share