„V ČR došlo během posledních tří týdnů k nárůstu nově hlášených případů“: Britové zařadili Česko mezi rizikové země

Epidemie koronaviru v Británii se ukázala jako jedna z nejsmrtelnějších v Evropě.

Zdroj: bbc.com

Skromný seznam zemí, ze kterých se lidé nebudou muset izolovat v Británii po dobu 2 týdnů, se každým dnem zmenšuje: Francie a Španělsko z ní již zmizeli, od soboty se zavádí karanténa pro cestující z České republiky, Švýcarska a Jamajky.

Zdroj: bbc.com

Pro Čechy bude obtížné cestovat do Velké Británie, která zařadila Českou republiku mezi rizikové země od soboty 29. srpna od 05:00 našeho času. Oznámil to britský ministr dopravy Grant Shapps:

Zdroj: glavcom.ua

„Data ukazují, že musíme vyškrtnout Českou republiku, Jamajku a Švýcarsko z našeho seznamu koronavirových cestovných koridorů, abychom udrželi infekční čísla nízko.“

Zdroj: ria.ru

Lidé, kteří přicestují do Velké Británie z České republiky, se budou muset izolovat na 14 dnů. Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Smolek na tiskové konferenci řekl, že se Česká republika stále snaží vyjednat změnu rozhodnutí s britskou vládou.

Zdroj: zik.ua

„Data ukazují, že v České republice došlo během posledních tří týdnů k nárůstu nově hlášených případů, a to o 25 procent. Od 1723 případů mezi 14. až 20. srpnem 2020 k 2153 případům mezi 21. až 27. srpnem,“ je uvedeno na oficiálních stránkách britské vlády.

Zdroj: zik.ua

Pokud růst počtů nákazy v zemi přesáhne 20 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 7 dní, je pravděpodobné, že tato země bude přidána na karanténní seznam.

Zdroj: slovoidilo.ua

Share