Divoký milostný život krásné Elizabeth Taylorové: Osm sňatků, sedm manželů, šperky za miliony

Elizabeth Taylorová je jednou z nejznámějších hollywoodských hereček. Krása jí však nepomohla najít štěstí v lásce. Během života Elizabeth desetkrát přijala návrh uzavřít sňatek od různých mužů.

Zdroj: tsn.ua

Byla vdaná pouze s osmi z nich, ale nemohla si vybudovat silné manželství: 7krát se Elizabeth rozvedla a jednou ovdověla.

Každý muž se ji pokusil vybavit luxusními šperky.

William Pauley

Zdroj: syl.ru

Prvním mužem, který navrhl uzavřít sňatek Elizabeth, byl syn velvyslance USA ve Velké Británii.

Pár se zasnoubil v roce 1949, když měla Elizabeth pouhých 17 let. Ke svatbě však nedošlo: brzy oznámili krach vztahu. O několik měsíců později začala Taylorová novou romantiku.

Conrad Hilton

Zdroj: syl.ru

Tentokrát se novým mužem stal Conrad Hilton, dědice obrovského hotelového řetězce.

Ženich dal nevěstě platinový prsten s diamanty. Pár se vzal, když měla Elizabeth 18 let. Po osmi měsících se však novomanželé požádali o rozvod.

Michael Wilding

Zdroj: syl.ru

Elizabeth se rozvedla s Hiltonem 1. února 1952 kvůli jiskře, dynamice ve vztahu s hercem Michaelem Wildingem, ale už 21. února ona hrála novou svatbu. Wilding dal jí velký zásnubní prsten se safírem.

Toto manželství bylo šťastnější než předchozí. Michael byl téměř o 20 let starší než Elizabeth, herečka porodila mu dva syny. Jejich vztah se rozpadl kvůli slávě Elizabeth.

Její plán natáčení byl příliš zaneprázdněn a ona prostě neměla čas uvidět svého manžela. V roce 1956 požádali o rozvod.

Mike Todd

Zdroj: syl.ru

Během druhého manželství měla 24letá Elizabeth poměr s producentem filmu Toddem. Jejich vztah se rychle rozvíjel. Prý jí každou sobotu předkládal luxusní dárky. A Elizabeth obdržela nabídku uzavřít sňatek od Todda ještě před rozvodem.

Mike jí dal prsten s obrovským diamantem. Jejich svatba se konala v únoru 1957 – pár týdnů po podání rozvodu. Ale toto manželství také netrvalo dlouho.

Michael Todd zemřel při letecké havárii v březnu 1958. Elizabeth až do své smrti měla na sobě snubní prsten, který jí dal. Od třetího manžela porodila svou jedinou dceru.

Eddie Fisher

Zdroj: syl.ru

Elizabeth se po dlouhou dobu nemohla zotavit ze ztráty svého milovaného manžela. V jejím smutku ji utěšoval Toddův přítel zpěvák Eddie Fisher. Pár se vzal v květnu 1959. Kvůli Elizabeth se Fischer rozvedl s manželkou, kterou znal od dětství.

Eddie dal své nevěstě drahý náramek s 50 diamanty. Toto manželství trvalo téměř 2 roky. V roce 1962 se manželé rozvedli, když Elizabeth na natáčení kultovního filmu „Kleopatra“ potkala Richarda Burtona.

Richard Burton

Zdroj: estatediamondjewelry.com

Elizabeth si vdala za Burtona dvakrát, ale nikdy od něj neobdržela snubní prsten. Herečka nazvala ho velkým romantikem a řekla, že z jakéhokoli důvodu jí rád dává šperky.

Burton také dal Elizabeth luxusní 32-karátový barmský náhrdelník. Jejich první manželství trvalo 10 let, ale pak manželé požádali o rozvod.

Ale o rok později hráli další svatbu. Druhé manželství skončilo o rok později rozvodem.

John Warner

Zdroj: syl.ru

Elizabeth a John Warner hráli svatbu téměř okamžitě po rozvodu s Burtonem v roce 1976. Od Warnera obdržela Elizabeth zásnubní prsten s rubíny, smaragdy a diamanty.

Victor Luna

Zdroj: syl.ru

Mexický právník Victor Luna navrhl Elizabeth v roce 1983 uzavřít sňatek. Ale ke svatbě nikdy nedošlo.

Dennis Stein

Zdroj: syl.ru

Dennis Stein se stal jejím devátým snoubencem, nikdy se však oženili. Podnikatel dal Elizabeth diamantový zásnubní prsten, ale v únoru 1985 oznámili konec vztahu.

Larry Fortensky

Zdroj: syl.ru

Elizabeth se setkala s posledním manželem v roce 1988. Larry Fortensky vlastnil stavební společnost. Proto byl snubní prsten, který dal nevěstě, mnohem jednodušší než ty předchozí.

Tentokrát Elizabeth nespěchala na svatbu – stalo se to až na konci roku 1991. O pět let později se rozvedli, ale zůstali přáteli až do Taylorové smrti v roce 2011.

Share