Přitáhla k sobě velmi silného spojence: Tereza Hlůšková využivá každou příležitost, aby se ocitla na svobodě

Česká pašeračka Tereza Hlůšková je v pákistánském vězení už více než dva roky. Nyní má opět šanci zkrátit si trest vězení, nebo se dokonce dostat na svobodu. Nyní spolupracuje s novým advokátem, který ji bude obhajovat u soudu. Jmenuje se Saif ul Malúk. Jméno tohoto právníka je známo celému světu po jednom případu, kdy hájil křesťanku Asii Bibiovou. Tehdy byla tato žena odsouzena k trestu smrti.

V lednu 2019 měla česká modelka opustit Pákistán na letišti v Láhauru. Pak ji ale zadrželi celníci a našli u ní v kufru 8 kilo a 800 gramů heroinu.

Zdroj: Profimedia.cz

Tato akce byla považována za pašování drog. Byla umistěna do vazby a více než rok čekala na verdikt soudu.

Soud jí řekl zjevně nepříjemnou zprávu, a sice, že je odsouzena na 8 let a 8 měsíců vězení a bude si odpykávat trest ve věznici v Láhauru.

Zdroj: Facebook

Česká pašeračka se ale proti rozhodnutí soudu neodvolala a podala odvolání. Odvolací soud se ale ještě nekonal.

Tereza Hlůšková si mezitím našla nového advokáta. Jmenuje se Saif ul Malúk a je to mezinárodně uznávaný právník.

Zdroj: Blesk.cz

Proslavil se tím, že úspěšně obhájil u soudu a zachránil život pákistánské křesťanky Asie Bibiové. Tehdy byla obviněna z rouhání.

Tereza se snaží ze všech sil, je to pro ni poslední naděje. Chce být doma dřív než za sedm let.

Zdroj: Facebook

„Po pečlivém prostudování případu Terezy Hlůškové a přípravě jejího odvolaní věřím, že ji vrchní soud vLáhauru propustí na svobodu“ řekl Saif ul Malúk.

Dodal, že podle jeho názoru má rozhodnutí soudu, který byl vynesen před rokem, slabé důvody pro takový verdikt.

Zdroj: Facebook

Jednání odvolacího soudu bylo již několikrát odloženo kvůli pandemii koronaviru v Pákistánu. Případ Terezy se zřejmě bude řešit až někdy na podzim.

Pokud Vrchní soud v Láhauru zprostí viny pašeráčky Terezy, může se dostat na svobodu už několik dní po zprošťujícím rozsudku.

Saif ul Malúk velmi známý a velmi zkušený advokát. Dokázal obhájit před soudem křesťanku Asii Bibiovou, která byla odsouzena k trestu smrti a ve vězení už strávila osm let.

Zdroj: Facebook

Stalo se tak v roce 2019, ale ne všichni obyvatelé Pákistánu s takovým rozhodnutím soudu souhlasili. Tehdy začaly masové protesty radikálních islamistů.

Půl roku poté byla Asia Bibiová ve vazbě, dokud si nekoupila letenku do Kanady, kde už žily její děti.

Share