WHO uvedla, že oficiální počet lidí, kteří koronavirus nepřežili, je podceňován: „Pandemie se vymkla kontrole,“ hlásilo Španělsko

Oficiální počet obětí koronaviru je pravděpodobně nižší než odpovídá skutečnosti. 

Oznámila to v pondělí 28. září Světová zdravotnická organizace, uvádí CNBC.

Zdroj: tsn.ua

Podle dat americké Univerzity Johnse Hopkinse zemřelo na komplikace koronaviru ve světě více než 999,6 tisíc pacientů.

Nejvyšší počet úmrtí, 205 tisíc, bylo zaznamenáno ve Spojených státech. Brazílie má více než 141,7 tisíce mrtvých a počet obětí covid-19 v Indii přesáhl 95 tisíc.

Zdroj: tsn.ua

Koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan zároveň tvrdí, že tato čísla jsou pravděpodobně „podceňována“

„Když něco vypočítáte, nemůžete to dokonale spočítat. Ale mohu vás ujistit, že současná čísla pravděpodobně podceňují skutečnou ztrátu COVID-19,“ řekl Michael Ryan.

Zdroj: youtube.com

Podle studie v odborném časopisu JAMA Internal Medicine může být počet úmrtí souvisejících s nakažením novým typem koronaviru ve Spojených státech podhodnocen o 28%, informuje o tom CNBC.

Podle Institutu zdravotnických metrik a hodnocení může do 1. ledna zemřít na komplikace spojené s nemocí covid-19 ve Spojených státech více než 371 500 Američanů.

Zdroj: youtube.com

Mezitím představitelé WHO v pondělí uvedli, že svět bude muset „nějakou dobu žít s COVID-19“. Rovněž vyzvali světové vůdce a zdravotnické pracovníky, aby zlepšili diagnostické a zdravotní systémy.

Zdroj: youtube.com

V pondělí 28. září í španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa uvedl, že pandemie v madridském regionu, kde žije více než 6,6 milionu lidí, se „vymkla kontrole“.

Zdroj: youtube.com

„Je příliš pozdě a musíme jednat rozhodně,“ řekl úředník. Místní orgány zároveň tvrdí, že by zpřísnění karanténních opatření mohlo vést k ekonomickým ztrátám.

Zdroj: youtube.com

V pondělí dosáhl celkový počet infekcí COVID-19 ve Španělsku 748 266. V zemi došlo k 179 novým úmrtím souvisejícím s koronavirem, což je celkem více než 31 000.  

Zdroj: youtube.com

Share