„Musíme udělat vše, co je v našich silách“: Merkelová žádá přísnější opatření proti pandemii

Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala ke zpřísnění karanténních opatření pro vánoční období kvůli rostoucímu počtu nově nakažených koronavirem v zemi.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Podle deníku The Local se německá kancléřka na jednání s premiéry spolkových zemí dohodla na uzavření obchodů po Vánocích (25. prosince) a do 10. ledna.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Merkelová uvedla, že se stále staví proti vánočnímu uvolnění hotelů. Rozhodnutí vlád některých spolkových zemí ubytovat příbuzné v hotelech podle ní podporuje cestování.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Turisté v současné době nesmějí pobývat v hotelech, ale v některých zemích, včetně Berlína, budou během vánočních svátků existovat výjimky.

Podle Merkelové je druhá vlna pandemie, která zasáhla Německo, mnohokrát horší než ta první. Počet aktivních případů koronaviru stále roste.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

„Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zabránili opakování exponenciálního růstu,“ řekla Merkelová.

Minulý týden Německo prodloužilo opatření zakazující hotely, restaurace, zábavní a kulturní zařízení do 10. ledna 2020. Po pěti týdnech ale zavedená přísná karanténní opatření nevedla k významnému snížení počtu nových případů koronaviru.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Za posledních 24 hodin se v Německu vyskytlo 14 054 nových případů koronaviru a 423 pacientů zemřelo. Celkový počet úmrtí od začátku pandemie dosáhl 20 002. Celkově bylo v Německu nakaženo více než 1,2 milionu lidí.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

V Německu byl za posledních 24 hodin zaznamenán rekordní počet úmrtí pacientů s koronavirem. Podle německého Institutu Roberta Kocha za posledních 24 hodin zemřelo na COVID-19 590 lidí, uvádí DW.

PSALI JSME: ANGELA MERKELOVÁ VLÁDNE VŠEM: NĚMECKÁ KANCLÉŘKA ZŮSTÁVÁ PODLE FORBESU UŽ DESÁTÝ ROK NEJVLIVNĚJŠÍ ŽENOU SVĚTA

PŘIPOMÍNÁME: „V ZIMĚ MUSÍME BÝT VELMI, VELMI OPATRNÍ“: MERKELOVÁ VAROVALA, ŽE NĚMECKO BY MOHLO ČELIT TŘETÍ VLNĚ PANDEMIE KORONAVIRU

Share