Proč jsem odmítla žít s rodinou své dcery: Výjimky lze učinit pouze v nezbytných případech

Proč jsem odmítla žít s rodinou své dcery? Výjimky jsou možné, ale ve vzácných případech. V rodině dcery nastal problém: ocitli se na ulici.

Když v jejich bytě začaly neplánované opravy, okamžitě se ocitli na mém prahu.

Zdroj:ukr.media

Nikdo nenechá děti, natož milovaného vnuka, v obtížné situaci. Všichni jsme avšak diskutovali a shodli jsme se, že je to jen dočasné. A když se naskytne příležitost, pronajmou si nový byt nebo se přestěhují do svého.

Dcera a zeť s tímto rozhodnutím okamžitě souhlasili. Bez ohledu na to, jak dobře vycházíte s rodiči svého partnera nebo partnerky, je lepší žít odděleně.

Zdroj: optim1stka.ru

A tady jsou důvody, proč:

1. Jsem zvyklá žít svůj život, mám svůj vlastní rytmus. Děti mají úplně jiný rytmus. Moje dcera a já se stále můžeme na něčem dohodnout a zeť chce žít po svém a má na to právo.

Bylo by divné, kdybychom se hádali o hosty nebo o můj zvyk dívat se na televizi v 5 hodin ráno. Máme různé požadavky na pořádek a neměli bychom se hádat o neumyté nádobí.

Zdroj:radio.com.ua

2. Jíme také jinak. Proto nelze zabránit konfliktům v kuchyni. Nechci žít stylem, který jim vyhovuje.

3. Životní plány se navzájem ovlivňují. Máme různé trávení volného času, takže když někdo má aktivní odpočinek, jiný spí.

Zdroj:ukrainians.today

Nechci vidět jejich spory, nechci hodnotit svou dceru a zeť. Když jsem byla dítě, naučila jsem ji všechno. Nyní jsem připravena vidět pouze to, o co jsou se se mnou připraveni podělit. Není možné žít pod jednou střechou.

A co je nejdůležitější – zasloužila jsem si rozhodnout, jak a kdy chci jim pomoct. Potřebuji mít čas na sebe. Žijte svůj život naplno.

Share