Trumpův lékař hovořil o začátku prezidentovy léčby remdesivirem

Podle doktora Seana Conleyho nepotřebuje další kyslík a pacientovi se daří „velmi dobře“. Trump, který byl dříve nemocný COVID-19, šel do nemocnice, kde strávil několik dní

 

Zdroj: Ktla.com

 

Americký prezident Donald Trump, který se nakazil koronavirem, začal užívat lék remdesivir, uvedl jeho lékař Sean Conley.

Hlava státu podle něj nepotřebuje další přísun kyslíku.

Trump je nyní v Národním vojenském lékařském centru Waltera Reeda. Podle Conleyho bylo doporučení, aby prezident šel do zdravotnického zařízení, vysloveno ve spolupráci s odborníky z nemocnice a Johns Hopkins University.

 

Zdroj: Twitter.com

 

Lékař poznamenal, že prezidentovi se „daří velmi dobře“

Samotný Trump po příjezdu do nemocnice zveřejnil zprávu na Twitteru, kde také uvedl, že je všechno v pořádku, a poděkoval všem za přání.

Skutečnost, že americký prezident je nemocný na COVID-19, byla známa již v pátek 2. října. Nakazila se také jeho manželka Melanie. Média informovala, že hlava státu měla kašel a horečku.

 

Zdroj: Kstp.com

 

Prezidentovi byl jednou injekčně podán koktejl protilátek produkovaných společností Regeneronem. Užíval také famotidin, zinek, vitamin D, melatonin a aspirin.

Poté Trump odešel do nemocnice, kde strávil několik dní. Prezident odtamtud bude pracovat na dálku.

 

Zdroj: Livemint.com

 

USA schválily použití Remdesiviru k léčbě COVID-19 již v květnu. Hlavní specialista na infekční onemocnění v zemi Anthony Fauci uvedl, že lék má „výrazně významné pozitivní účinky“ a urychluje zotavení.

Působení přípravku „Remdesivir“ pozitivně hodnotila i Světová zdravotnická organizace: hlavní vědkyně organizace so specializací na zdravotní péči Sumiya Swaminathan poznamenala, že ti, kteří ji užívali, se zotavili rychleji.

 

Zdroj: Aa.com.tr

 

Na konci července Trump oznámil, že USA koupily 90% světových dodávek léku, a označil jeho účinek za „skvělý“.

 

Share